Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sršni a jejich likvidace

Omlouvám se, možná že to sem až tak nepatří ale říkal jsem si, že když se tu zabýváte zvířátky, tak by jste mohli něco vědět i o hmyzu.Můj problém je ten, že na zahradě mám hnízdo Sršní, které mě obtěžují a ohrožují moji rodinu.Potřeboval byl vědět, čím je mám zlikvidovat a jak to mám provést (jestli tam jako mám naběhnout, nastříkat a utéct).
Jestli máte nějaké zkušenosti s tímto otravným,nebezpečným a dotěrným hmyzem.
A hlavně bych potřeboval co si mám vzít na sebe a jak se chránit. O Sršních,vosách a včelách nevím vůbec nic.

Děkuji za odpověď

Na sršně mám asi dvacet let starou vzpomínku.V boudě na cvičáku si postavily hnízdo mezi zavřenou okenicí a oknem .Mohli jsme je v klubovně pozorovat jak v insektárku a bylo to super.Nás i psy nechávaly na pokoji a my je taky.Jelikož byl cvičák na samotě,tak nám ho občas někdo "vybral" už jsme tam radši nic nenechávali,ale byl "vopruz" furt spravovat dveře.Jednou tam nějakej syčák chtěl vlézt tak že vylomil krumpáčem(taky našim)zrovna tu okenici.Co následovalo si jen představuju:-D,ale v křovi před klubovnou byl vyraženej tunel,jak prchal.