Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem B. vagans - loví, ale cvrčka zabít nedokáže?!?

Ahoj, teď bych rád poprosil o pomoc pavoukáře, co jsou docela zasvěcení i v nemocech a jiných podobných věcech... Mám doma od 1. sv. už rok B. vagans (nyní je v 6. sv). Celou dobu jí žraní nedělalo problémy...od malička baštila kousky červů, pak přizabité cvrčky, pak začala lovit normálně... už to sleduju asi 3 měsíce... Vždy když se chystám krmit, klasicky vemu do dlaně cvrčka, otevřu terárko, cvrka vhodím...chvíli si poskáče po terku, než skočí před vagansčinu noru. Vagule v momentě vyskočí cvrčka drapne do chelicer a vtáhne do nory... dva dny nic, najednou hele - cvrček si pěkně opět hopká.:-/ Tak jsem to vzdal a cvrčky nechával...vždy když zdechl tak jsem ho vytáhl a vhodil nového. No a včera jsem došel ze školy domů a slyším takové podivné cinkání::) . Vaganska byla narvaná na skle a urputně do něj mlátila...po chvíli jsem si všiml že mezi chelicerama je cvrček, který tam už byl asi týden...hned ho vtáhla do nory. A ejhle..zase navečer cvrček pěkně hupsá. Nevíte někdo co by jí mohlo být? Nějaký problém při minulém svleku třeba? Jinak teplota je pokojová, rosím maximálně dvakrát týdně vydatně jeden kout a zlehka rostlinky (netřesky). Díky za každou radu... Vím že někteří můžou oponovat že takového pavouka je nejlepší zašlápnout a koupit nového, jenže když se s tím člověk piple od miminka ve filmovce, tak to prostě nejde:-(

A jak vypadají chelicery ? nemá je třebas zdeformované po svleku? Jestli nemá abdomen nějak scvrklej, neni problém počkat do dalšího svleku...