Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhlá smrt gutky

Čau,v pondělí jsem koupil gutku, byla po nakrmení, čilá všechno vpořádku.
Přinesl jsem ji domů, umístil do karantény, které je v jiném patře něž mám hady.
Užovka byla na ubrouskách, měla misku na vodu a teplotu kolem 26 stupňů.
Krmená nebyla.
Dnes jsem ji byl skontrolovat a našel jsem ji mrtvou bez jediné příčiny.
Jediné co mi na ni přišlo divné byly dvě bouličky v dolní polovině těla.
Nemáte stímto někdo zkušenost?Nenapadá vás co by to mohlo být?

[anery.jpg]
[anery1.jpg]
[anery2.jpg]
[anery3.jpg]

Boule u plazů může způsobit například stafilokok když je už více rozšířen po těle a nebo i vnitřní parazit. Těžko říct , pokud to máš ještě doma rychlo udělej pitvu jestli, možná zjistíš více.
Tvojeho drobečka je mi líto