Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co s tím?

Po shlédnutí dnešních zpráv jsem opravdu zklamaná, že až tak daleko to došlo.Želvy nádherné v našich rybnících!!A je to nedávno kdy jsem říkala , že k tomu dojde i když vím že tato situace už zde panuje dlouho, čekala jsem na to zda-li tento stav je ojedinělý nebo bude techto případů přibývat. A nemýlila jsem se.Nechápu myšlení lidí, kteří pustí exotické zvíře do volné přírody.Vím, že si říkáte, že se nad tím pozastavuji ale mě to fakt štve. Ráda bych pro to něco udělala.Pokud máte někdo nějáký nápad jak tuto situaci řešit a není vám to lhostejné tak jako mě tak sem prosím pište cokoliv co vás napadne.Děkuji s pozdravem a chovatelskými úspěchy
Veronika

Je to pomerne vazny problem (predevsim asi kvuli nasim obojzivelnikum). Jen pro zajimavost - letos na parazitologicke konferenci v Parizi prednasel jeden francouz, ktery se zabyval problematikou prenosu parazitu trachemysek na emysky, ktere ve Francii leckdy uvidite pohromade v jedne nadrzi. Byla to sice jen prvni pilotni studie, ovsem velice zajimava a trochu se obavam, aby introdukce teto americke zelvy nedostala ve vztahu k ohrozeni evropskych druhu vodnich zelv novy rozmer :-(