Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agresivní Krajta Královská

Zdravím,mám problém s tím ,že mám mojí krajtu královskou už asi rok a celej rok byla uplně v klidu,nic nedělala a vůbec byla OK..Ale ted když přídu do pokoje,tak ona rychle vyleze z jejího ukrytu a když otevřu terárko,tak na mě otevírá tlamu a pěkně kouše..Má to nějaké vysvětlení ? Takhle se chová asi týden.
Krmím jí 1 myší za 10 dní...a má 75 cm.

Zdravím já ted řeším skoro stejný problém.Dokonce tu nám i dotaz pod názvem "agresor".V podstatě se nic nezměnilo od doby co jsem se ptal.Nikdo mi nedokázal spřesností říct o co jde.Krajty mám dvě a každá je úplně jiná.Tak snad to může být ta puberta.Začínal jsem s Korálovkami a krmil jsem je v terárku a nikdy se nic nestalo.Krajty krmím taky v terárku.Poslední zážitek mám že zkoušel jsem potkány a neměli zájem, ale jen co jsem ta strčil ruku hned měla chut něco zakousnout:-D.Zkus mít trpělivost a snad se to uklidní.JO a přeji Ti hodně dalších úspěchů v chovu těchto moc pěkných hadů:puff:.

Hele moje hadice po mě taky občas vyjede,ale stane se to jen v TERARIU!!!!Jakmile ji vytáhnu z terária tak je jako beránek.Používej hák a jak jsem psal zkus naučit hady na jeden jediný pach....odlož si mýdla a těma se pokaždé umyj než otevřeš terárium.Taky zkus rukavice(mě to pomohlo..párkrát si kousla do rukavice a myslím že se dost zklidnila ve smyslu že už na mě bez rukavice tak nevyjíždí..pochopila že to nemá cenu).
Zkus je naučit na ten pach a bud trpělivý

Zravím,
už nějaký rok chovám různá ter.zvířata, ale nechápu, proč pořád máte chuť nějaké hady OCHOČOVAT, chytat hákem, do rukavic. Nakupte si psy a podobné zvířata na muchlání. Každého plaza stresuje, pokud jej člověk tahá.U hadů chápu tahání hada z terária při ošetření, údržbě....dejte jim dobré podmínky a klid.
Někteří se uklidní, někteří stejně jako lidé, jsou útoční, ale s tím nic nenaděláte.Had není pes.
Pochybuji, že had pochopil, že "to nemá cenu"
Chovejte je, pozorujte a netrapte.;-)