Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta kobercová - koupání - roztoči?

Dobrý den chovám doma skoro roční mládě krajty kobercové a za celou dobu co jsem jí měl tak jsi misky z vodou skoro nevšimla nanejvíš se tak napít a to bylo vše.Je to dva dny co začala z ničeho nic ležet celé hodiny ve vodě a pomálu s ní ani nevyleze.Toto chování je mi poněkud podezdřelé a mám strach aby neměla parazity nebo něco obdobného.Můžete mi poradit jak jejich případný výskyt zjistit? Předem děkuji
Změna předmětu, původně: krajta kobercová (halapremek)

Zdravíčko,
pro lepší rozpoznání roztočů jsem se rozhodl přidat fotku moji regiusky, jsou na ní momentálně jen dva, ale zbytek bude určitě schovany, když jsem přišel na to, že má roztoče tak to po ní lezlo úplně příšerně, ve zverimexu měli jenom biokil a aplikace ne na zvířata, ale na pelíšky apod. a ještě tam byla poznámka, že může být nebezpečný pro studenokrevné živočichy (a pak to použijte na mazlika). Vyčistil jsem kompletně cele terarko i substrat jsem dal novy z regiusky jsem sundal parazitu co to jen šlo, občas jsem opatrně postříkal i stěny terarka protože ti paraziti se taky snažili vylezt z terarka potvory jedny a regiusku jsem tak obden kontroloval a vybíral ty potvůrky, momentálně je před svlekem tak jen čekám až se svlékne abych jí mohl okamžitě přendat do nového terarka a snad už paraziti nebudou. Ten biokill mam fakt strach na ni použít. Nebo myslíte že jo? Bohužel mi nějakým záhadným způsobem nejde vložit fotka tak aspoň odkaz amalka.htm

musíš to dávat mezi img (4.ikonka) ne url (3.);-)(krokodýl) (krokodýl)