Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Co jste si přivezli z "burzy" Ostrava

Na tuto burzu jsem jel pouze se záměrem se podívat ale jak jsem si myslel - nízké a přijatelné ceny zvířátek mne nenechaly v klidu a po tom co mne přítelkyně přemlouvala tak jsme zase kupovali hady:-D. Ona si vzala mládě krajty královské a koupila mi k narozeninám Krajtu tmavou. No v celku zajimavý dárek na narozeniny:)) - rád jsem ho přijmul. A co vy, máte něco nového ? Napište

loading...

jo viridisek tam moc nebylo ale jinak ušla...akorát sem nesehnal varnus exanthematicus aj sem se ptal a řikal mi jeden chlápek ze ted nemá viděli ste je tam někdo ? jinak sem si koupil iguanu, chamika, strasilky a krmení:-) moc lidi tam nebylo naproti minulím:puff:

Tak dneska jsme si s přítelkyní (v teraporadně nick "Danča") přivstali a vyrazili na burzu již na 7h a vyplatilo se.
Já jsem si koupil šváby (Blaptica Dubia), abych si založil vlastní chov a zbavil se tak cvrkalíků a jejich poslední dobou nesnesitelného cvrkání 48 hodin denně :-D . Přítelkyně si odnesla další přírůstek do rodiny Grandisek a je vidět, že se felzumce v novém teráriu líbí (viz foto). PS: Ještě aby se jí tam nelíbilo, když může běhat po bambusu, který jsme si letos o prázdninách dovezli až z Elby :-) (italský ostrov).
[http://img370.imageshack.us/img370/8244/p1010093li1 .jpg]
Nová Grandiska se vyhřívá na bambusu...

Zdravím Michale, nerad zasahuji do Tvých rad, ale musím. Jak Ti může sono poranit hada? Pleteš si sono a sondování:-[ a není dobré mást další začínající chovatele!!!Sono je zcela neinvazní vyšetření.Tož tak a nedávej prosím rady, když sám nevíš.Úspěšný chov Tvých krajtiček a doporučuji ještě něco nastudovat a potom radit.

No konečně se na téhle burze dalo projít :puff:, Prostory jsou rozšířené i do vedlejšího sálu a předsálí, tak se návštěvníci rozptýlí. Dokonce pár stolů bylo i volných. :!::!: Jiank menší účast byla zapříčiněna i Prahou a Hammem, ne? K vidění je přibližně "pořád to samé", ale to je možná dobře. Špeky si stejně zájemce hledá na netu, přes známé atp. a na propagaci teraristiky je složení nabízených exemplářů dostačující. Co se mi líbilo: Ač nejsem štírař, tak pěkná kolekce štírů a solifug :!: (i když s jejich udržitelností u nás jsem skeptický). Co se mi nelíbilo: Ceny byly řekl bych normální, pouze u pár prodejců jsem zaregistroval "dampingové" ceny. - Pokud se nějaký taxon v danou sezónu prodává např. za 3-3,5 tisíce, je celkem divné, pokud je ( a to v počtu jednoho kusu i množství větším) nabízen za 1 t./popř 800 kč. :?:

Prostory jsou rozšířené i do vedlejšího sálu a předsálí, tak se návštěvníci rozptýlí.

To už bylo minule a stejně nebylo moc k hnutí, jinak myslím že spíš:

Jiank menší účast byla zapříčiněna i Prahou a Hammem, ne?

-tohle mě taky napadlo, určitě na tom něco bude.
Co se mi líbilo: např. stůl plný echisek, tarbíci, kteří vypadali ve velmi dobré kondici, užovka býčí..
Co se mi nelíbilo: větší množství čumilů, než je zdrávo a naopak menší množství chovatelů apod., usuzuji to taky z toho, že se nejen z našeho stolu neprodalo naprosto nic, nebo skoro nic. (Takže za vrchol výletu na burzu se dá považovat asi burčák v Mošnově :-D)

Pokud se nějaký taxon v danou sezónu prodává např. za 3-3,5 tisíce, je celkem divné, pokud je ( a to v počtu jednoho kusu i množství větším) nabízen za 1 t./popř 800 kč.

-o čem konkrétně mluvíš?

No z mé oblasti ::) Konkrétně E.m. forma Rainwater Patternless Albino nebo RPA carrot tail. Normálně se mláďata pohybují kolem 2,5 t - 2,75 t, odrostlejší mláďata (4 měsíční) tak za 3-3,5 t a já tam u jednoho stolu viděl cca 3 týdenní RPA za 1000 a při množství sleva. Chápu, že lidi potřebují prodat, ale ne zas tak pod cenu. Novou Fabii taky nekoupíš za 100 t 8-);-)

Velkému počtu čumilov sa dá zabránit jedine zvyšením ceny vstupného.Navrhoval by som tak 100Kč a to už by si nejeden rozmyslel . Podla nma by sa zvyšila uroven burz,pretože by tam chodili len predajcovia a ludia ktory chcu naozaj niečo kupit . Je zbytočné hodnotit tu či onu burzu že bola kvalitná lebo tam bolo narvané,ked sa tam tlačia čumilovia ktory nič nekupuju:-/

Navrhoval by som tak 100Kč a to už by si nejeden rozmyslel

-to by si čumilové rozmysleli. Rozmysleli by si to i ti, co jdou koupit myši, nebo cvrčky. Prodejci krmení by si rozmysleli pronajímat stůl. A v konečném důsledku je otázka, zda by se vyplatila pořadateli burza pořádat.
Burza je založena na čumilech, ti co jdou pro konkrétní věc si zajedou přímo k prodejci a řada dětí, kteří tam jdou s rodiči jak do ZOO se za pár let stanou zákazníci. Já za cestu dám mnohem víc než za vstup, přesto se stávám někdy čumilem, který pokecá, dá pifko, omrkne stav zvířet u dovozců a když na něco zajímavého narazí, tak to koupí. Jedna karanténí nádrž se vždycky najde.

hodnotit tu či onu burzu že bola kvalitná

každý má jinej pohled na kvalitu.
prodejce - zda prodá co nejvíc zvířat
kupující+čumilové - zda byly obsazeny všechny stoly a nabízeny zajímavé druhy
pořadatel - zda bylo narváno.
a podle těchto kriterií nakonec pořadatel určuje cenu vstupného.

Taky jsem to zahlédl, v té nádobě bylo těch žab 11 a jestli jsem to dobře pochopil tak 10 000 byla cena za všechny. Jinak si tak vysokou cenu neumím vysvětlit.
Jinak já jsem si rozšířil svoji sbírku bezobratlých živočichů - koupil jsem larvy zlatohlávků a roháčů :-)