Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kloaka

Ahuj všem, mám takový dotaz, mému leguánkovi je cca 2,5 roku a někde jsem se dočetla že kolem téhle doby pohlavně dospívají.V poslední době se mu začal rozšiřovat kořen ocasu na obou stranách je stejně malinko vyboulený, tak se chci zeptat jestli je to normální a jestli to není něco vážnějšího.A ještě něco, nedávno z kloaky vyloučil tohle (viz.foto),nevíte co by to mohlo být?
[http://img230.imageshack.us/img230/9625/dsc00114ly2 .th.jpg]

Zdravim, samci skutecne maji mit rozsireni za kloakou, ale ze by to melo byt kdovi jak extremni...se mi nezda...Mozna by pomohlo foto...
Fotka toho co vyloucil je dosti rozmazana, takze se z toho neda nic poznat, ale pokud jinak lego nejevi znamky zadnych problemu neprikladal bych tomu vyznam.
Kazdopadne zkus pohledat lepsi fotku, pak by se dalo napsat vice:)

No fotky jsou sice špatný, ale řekl bych že to je kluk jako buk co zrovna "dozrává" a to co vyloučil je sperma. Měli jsme v péči jednoho mladýho "kaňoura" a ten měl na kořeni ocasu boule jak kdyby si tam nacpal ponožku ;-)
Jinak pokud je to jak myslím, dřív nebo později ho určitě ho uvidíte, jak to sperma vypouští z hemipenisů.