Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Celoročni chov potkanu venku

Zdravim Vas ve spolek :-)
Mista ubyva, potkanu přibyva, tak pořad přemyšlim nad tim, že bych je celoročně choval venku. Ale nejsem si vubec jist, jestli je to dobrej napad :?: abych to nedělal zbytečně :-/ tak se ještě pro jistotu ptam vas zkušenějšich...co myslite??? Přemyšlim o takove betonove ohradě 100x200cm, jako podlaha by byla venkovni dlažba, jedna polovina ohrady by svrchu byla zastřešena a na druhe polovině by bylo pouze pletivo. Pod tou střechou by měli udělanych 5 cihlovych boudiček s hoblinama+žradlo,vodu. Jinak přes zimu bych si doma v teple nechal pouze chovny samičky a jednoho samečka na mlady..mlady až by odrostli, tak by samozřejmě šupem frčeli ven za ostatnima. Tak co vy na to...? Šlo by to a nebo je to uplna volovina :?: Předem vam děkuji za odpovědi. ;-)

Pozor, není to až tak triviální. Co se týče imunity, tak samozřejmě, že celá řada klonů je bez imunitní reakce a pod. Ale, to co chováme má do těchto kmenů vcelku daleko a dá se říci, že mají blíže k těm "venkovním". Myslím, že by neměli mít problém, ale myslím, že nebudou přes zimu množit - právě kvůli teplu. Jen mě napadá jedna hloupá poznámka - nejsem si jist, ale asi budou standardy pro poddmínky v chovech (všeho možného) a všechna tahle odklonění budou považována idiotsky za týrání zvířat - což se obávám je i tenhkle případ. IMHO se v tomhle bude potkanům dařit naprosto skvěle, ale nějaký chlupatočumáčkový hnidopich by mohl mít problém. VH

Prostě si říkám, kdy se objeví nějakej chlupatkoksichtomilec, kterej to označí za týrání zvířat, protože dle našeho zákona o týrání zvířat se asi o týrání jedná - jist si tím nejsem, ael myslím, že takovýhle potkani jsou považování téměř za lab. zvířata, nebo se pletu? Nevím :) Mě se tenhle chov líbí hodě. VH

No z toho co jsem viděla, tak i skutečné ubližování zvířatům nebylo nějak sankciováno, ani řešeno.. např. ženská, co chová ovčáka na balkoně (po zásahu vet. správy mu tam dala alespoň žrádlo a vodu) a nyní je vše v pořádku..takže si ani nemyslím, že by to někdo mohl oficiálně považovat za týrání..pokud mají co jíst, pít a žijou, tak je to nenapadnutelné..