Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rohatky, druh terárka???

Zdravím,
zaujaly mě žabky "Rohatky" ale nevím jak jim mám zařídit terárko.

Myslím tím teplota, druh substrátu, osvětlení/topení, voda a tak podobně.

Moc by mi pomohlo, kdyby jste zde popsali jak je sami chováte.

Martin Svoboda

toto jsem před chvilkou napsal na ifaunu tak to sem zkopíruji a trošičku doplním:

rohatku chovám a jak zde již napsali jiní je pro začátečníky ideální...ale je to živé zvíře a potřebuje svoje.. pokud byste se pro ni rozhodli, nezapomeňte že toto zvířátko má rádo přes den vyšší teplotu než je pokojová, okolo 25-26 stupňů .. v noci pokles na pokojovou 20-21 ..já to vyřešil topným kabelem který jsem přilepil ke stěně terárka akvar. silikonem a teplotu mi hlídá termostat [http://i2.photoblog.com/photos2/38843-1199983439-2. jpg] (ilustrační foto z mého ropušího tanku)..jinak se používají i topné podložky pod terária
..jsou to nenáročná a nádherná zvířátka, ale nezapomeňte, že to jsou převážně noční živočichové ..většinu života jsou způly zahrabány v substrátu a jsou to absolutně nekontaktní zvířata(berou se do ruky jen při čištění terárka

NEJČASTĚJŠÍ DRUHY ROHATEK:
rohatka cranwellova (Ceratophrys cranwelli)
rohatka ozdobná (Ceratophrys ornata)
..dále pak méně známé(křížené): cornuta, orwells, fantasy..ad

KRMENÍ:
hmyz(cvrčci, sarančata, červy, žížaly) jednou max. 2x za měsíc hole, skákavku nebo dospělou myš ...dle velikosti žáby

TERÁRIUM:
pro malou žabku stačí 30x20x25dšv
pro velkou 50x30x25
a pouze jednoho jedince...jinak hrozí kanibalismus

VLHKOST: okolo 70%(2x denně poprášit rozprašovačem)

SUBSTRÁT:substráty jako např. mrtvý mech, dřevěné štěpy, štěrk (kamínky) a všechno podobné je absolutně nevyhovující..
toto zvířátko pozře vše a tyto materiály mají smrtící účinky
optimální je kokosové vlákno..a rašelina(tu mám já)v té se zahrabou a útočí ze zálohy
substrát musí být vlhký...ne promáčený

VODA:miska na vodu (odstátá) je důležitá..přiměřeně velká k velikosti žáby ..s hladinou né vyšší než je žába sama se snadým přístupem do i ven...mění se každý den, když je poznat že se žabka koupala

ROSTLINY:nejsou nutné, ale: vylepší vaše terárko, zvýší vlhkost..poskytnou úkryt(stejně jako kus kůry atp.)..až je žába vyhrabe dáte nový

OSVĚTLENÍ:žádne speciální osvětlení netřeba..někdo používá obyč žárovky ...já jelikož mám terárko osázený kytkama používám zářivkovou trubici OSRAM Fluora (12hod. fotoperioda)a na noční pozorování mám ještě červenou žárovku

ČIŠTĚNÍ: 1 týdně - 14dnů vyměnit všechen substrát

ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY:
chemická intoxikace ...mýdla, pesticidy a čistící prostředky, atd. mohou být i smrtelná.

střevní "zaklínění" jak jsem psal výše

nedostatky ve výživě ..základem pestré stravy je doplňování vitamínů a minerálů

Kožní problémy ..odřeniny bakteriální a plísňová onemocnění (výrazně červené břicho)

Známky špatného zdraví:

Ztráta chuti k jídlu (není vždy známkou špatného zdravotního stavu)
úbytek váhy
nafouklý břicho
potíže s dýcháním
slabé nohy

S pomocí Jay WILLISE a stránek: www.frogfreaks.com a fatfrogs.7.forumer.com

Ahoj,
využiju tohle téma. O žábách toho moc nevím, tak bych se rád zeptal jakým způsobem žába zabíjí svou potravu. Například tady: watch pozře myš a přitom nemá zuby. To je jedovata? Omlouvám se za najivní dotazy, ale o žábách nevím prakticky nic :)

No mě by zase zajímalo co chceš slyšet za odpověď jestly nemá náhodou někdo vymyslet nějaký speciál substrát pro rohatky který by jse ti líbíl pokud si o nich něco přečteš tak zjistíš že jiná volba než rašelina nebo lignocel neexistuje možná ještě molitan ale podle mě je to nesmysl moderní doby, rad jak zařídit terko pro rohatku tu už bylo dost a stačí jen hledat