Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem úmrtí štíra po svléknutí

Ahojky!!!
od té doby co jsem si koupila svého štírečka na burze mi nechtěl třičtvrtě roku žrát, zkoušela jsem téměř všechno, co štíři žerou, hlavně tedy cvrčky, před třemi měsící začal konečně žrát, nejdřív kobylky co jsem nachytala na chate za barakem a pote i nejake cvrcky..pred peti dny se mi poprve svliknul, ale dnes zemrel...teplotu jsem mu udrzovala spravnou, netuším proč zemřel...nemáte někdo nějaké vysvětlení?? může to být ješte tou dlouhodobou hladovkou?? a taky někdy při svlékání přišel o téměř celou jednu nožičku...nevěděla jsem že se svléká a byl u něj jeden cvrček, kterého jsem pak hned vyndala...prosím poraďte.. opravdu jsem se o něj starala jak nejlépe to šlo...

Vpodstatě sis sama odpověděla. S největší pravděpodobností na tom úhynu nese svou vinu onen cvrček, který se do bezbranného štíra v průběhu svlékání či těsně po něm pustil. Stačí, aby došlo k mírnému poškození (nahlodání) kutikuly a např. zmíněnou poraněnou nohou začne vytékat hemolymfa, takto poraněný živočich umíra několik hodin až dní. Prevence je velmi jednoduchá, pokud živočich nejeví o kořit zájem, ihned ji vyndat. Není třeba, aby cvrček štíra několik dní v teráriu otravoval;-)