Hlodavci z přírody, jejich chov a krmení s takto odchycenými hlodavci???
Zdravím všechny. Naskytla se mi možnost, vybírat nemalé množství myší z volné přírody. Jeden můj známý myslivec má u posedu sud s obylím a v tom má denně desítky divokých myší. Taky jsou tam hnízda s holátkama. Jedná se o lokalitu daleko od vsi a obydlí, takže nevěřím tomu, že myši někdy přišly do styku s jedem. A teď k dotazu. Nemáte někdo zkušenost s krmením volně odchycených hlodavců nebo dokonce jejich chovem? Samozřejmě bych nekrmil okamžitě, ale myši bych nechal třeba i několik týdnů v nádrži na chov myší a pozoroval bych je. Jde mi o to, jestli jde o velké riziko zavlečení nějaké nemoci k hadům a jestli by si někdo z vás troufl krmit takto odchycenými hlodavci? Stejně tak by mne zajímalo, jestli jste někdo zkoušel takto odchycené hlodavce chovat?
Pokud už se to tu probíralo, tak sorry, ale já to nenašel.
Já nemám zkušenosti s chovem volně žijících myší,ale pokud mám možnost tak je dávám hadům a nikdy jsem žádné problémy neměl.
Zdravím!
Myši z volné přirody normálně lze chovat.Stačí pouze zbavit eko a endo parazitů.Dal bych je normálně do bedny T3 případně T4.Krmení obyčejně jako laboratorní myši.Ovšem se zkrmováním Vám neporadím
Díky za reakce a hned se zeptám dál, jaké prostředky nejlépe použít k odstranění parazitů?
Na vnější parazity je nejlepší Arpalit neo hodí se jak pro teraríjní zvířata tak savce()
Jo, i na drobné hlodavce lze arpalit použít, důležité je dobře větrat a nepřehnat dávku. K těm plazům - doporučuji nejdéle hodinu po nástřiku dát vykoupat, tj. opláchnout ten arpalit. U regiusek jsem se setkal s nepěknou reakcí, když to na nich bylo dýl - lezly po zádech, vyvracely hlavy, zkrátka intoxikace.
Na hlodavce ale ok.
Jinak se dá použít i biokill.
Cituji z webu exotictihlodavci.ic.cz
Myslím že zde je to dostatečně vysvětleno
Chov je bezproblemovy, nikdy jsem neodcervoval a nikdy nebyl problem - samo, ze stat se muze leccos. Krmeni divokymi je take mozne, ale bacha, sjou divocejsi a to vyrazne :) VH
Všem děkuju za reakce a rady. Zkusím jich pár odchytit, umístím je do jiné místnosti než mám chov laboratorních myší a potkanů a uvidím, jak se budou množit. Za zkoušku nic nedám a samotného mě zajímá, jejich odolnost vůči klimatickým podmínkám a jejich reprodukce. Krmit s tím zatím nebudu, to až v době, kdy si budu jistý, že jsou zdravé a bez parazitů, takže až s odchovy, pokud nějaké budou.
Zdarec.
Když jsem ještě dělal v truhlárne tak se nám tam na zimu stěhovala kvanta myší z polí.Deně jsem chytil kolem 10 kousků.Krmil jsem snimi celou zimu a ještě si zamražoval na léto.Nebyl s tim jediný problém a nic jsem chemicky neošetřoval.Zkoušel jsem je i chovat,ale jsou dost plachý a byl problém s čištěnim.Většinou mi hodně rychle vyskočili a prchli.