Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak spí hadi?

Nenašel jsem to tu, tak se zkusím zeptat. Jak je to u hadů se spaním? Není někde popsaný spánek hadů? Zajímá mě, jestli spí jako člověk. Nebo je to jako u ryb (spí jedna část mozku a pak se to vystřídá). Nedokážu si představit chrnět s otevřenýma očima. ::)

Možná blbá otázka, ale fakt mě to zajímá.

Co třeba tohle ? (promiňte, že obíhám od tématu)

Kundaliní - hadí síla

Síla v nás, také symbolizována hadem, který leží u kořene páteře v kořenové čakře (známé jako múladhára) a spí, dokud není probuzen jógistickými a duchovními praktikami, kdy začíná stoupat vzhůru a procházet šesti čakrami. Tato energie postupně rozvíjí svou sílu, až dosáhne nejvyššího bodu v plném uvědomění a duchovním poznání. Je skrytou energií, neprobuzeným bytím, spící hadí silou, původní šakti - božskou tvořivou silou v člověku. Probudit a rozvinout ji znamená prolomit fyzickou rovinu a dosáhnout posvátného středu - osvícení.

Tolik vyhledal stýček Google.

A jak spí třeba členovci (pokud vůbec mají orgán podobný očím)?

Řekl bych, že většina druhů živočichů žádné víčka typu "otevři/zavři" vůbec nemá, takže je otázka, proč podmiňovat spánek, nebo obdobné období odpočinku zavíráním víček. To spíše my, druhově minoritní savci, ptáci, někteří plazi a obojživelnící, jsme divní :-). "Normální" je spát s otevřenýma očima, takže nechápu nad čím se tady vlastně podivujete :-D.

Jinak je samozřejmě "spánek" jen určité utlumením organismu, což se zavřenýma očima nemusí vůbec souviset.