Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kulaté akvárko

Co si myslíte o kulatých akvárkách? Jak je to s čištěnim? Akvárium Bowl set, černé 25 litrů? Chci to koupit dceři tak aby to nebyli vyhozený peníze.

Do kulatého akvária zasaďte nějakou kytku. Určitě volte akvárium klasické a jak už bylo řečeno aspoň 80-100 litrů. Ono u akvárií platí: čím menší tím víc práce a jakákoliv chyba v 20 litrech má většinou katastofické následky (osobní zkušenost) Do kulatého akva nedáte ani filtr, není kam, taky pohled na rybky je zkreslený, osvětlení se špatně řeší, čištění stěn, výkyvy teplot....prostě žádná výhoda a na 100% by to byly vyhozené peníze. Nechápu proč to vůbec prodávají.... Jestli opravdu chcete jen malé akva, navrhuji do 25 l jednoho samečka bojovnice pestré (Betta splendens) nebo několik pavích ok. Inspirace zde: akvaria5.php
Dceři se jistě bude líbit spousta rybek a do tak maličkého akvária se toho moc dát nedá. Hodně krásných ryb jako třeba tetry, jsou ryby hejnové a je vhodné jich mít aspoň 8 ks. Držím palce ať se daří!