Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rosnička včelí - poraněná noha

Zdravim potřeboval bych poradit bohužel se mi nějak poranila rosnička včelí:-(, vypada to, že má vykloubenou zadní nohu (ovládá ji od "kolena" dolu ale jinak ji bezvládně plandá od tělíčka). potřeboval bych bud kontakt na nejakeho veterinaře nejlepe z prahy ktery by mel nejake zkusenosti se žabkama nebo info jestli je žabka s takovym handicapem schopna normalniho zivota (zatim vypada ze ji to problem nejak nedela ale nevim jak to s ni bude dal).
Děkuji za odpovědi DanW

Ahoj, chtelo by to udelat rentgen - jestli je noha vykloubena nebo zlomena a jak komplikovane. Jednoduche zlomeniny se daji spravit hrebovanim, komplikovane se resi amputaci nozky (zaby to snaseji velmi dobre).
Kdo dela medicinu zab v Praze, to opravdu nevim. Kdyby se Ti chtelo prijet do Brna, tak zabu vysetrim a osetrim.
Tak hodne zdaru s zabkou.

Zdravim diky za odpoved, ale bohuzel zabka asi odejde, byl jsem s ni u veterinare ten ji tu nohu prohledl a prej je noha v poradku a nejspis jde o neurologický problem tak ji pichl b12 a mam cekat. Tak jsem ji radsi dal do karanteniho akvarka ale nic se nelepsi a jeste prestala zrát....(i kdyz ji cvrček sedi primo pod nebo i na nose).