Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem anolis rudokrký

dobry den chtel bych se zeptat jestli by mohl byt par techto anolisu v terariu d..25 v..35 a 25...pokus ne existují jeste nejaké mensi druhy anolisů.??děkuji za odpovědi:-)

Mam 2 anolise,samecka a samicku- je jim kolem půl roku asi 2 mesice mi chov probihal bez problemu ale ted se udelalo sameckovi u obou oci takove dva cerne fleky a skoro vubec nechce zrat co mam delat ? není to nejaka nemoc? predem dekuji za odpoved

Terarium mam 50x40x65....vlhkost 50 % teplota pres den cca 29 pres noc 23 ...krmím cvrckama, jednou tydne cvrcky s vitaminem a mineraly ...skvrna je videt lepe kdyz je zbarvený do zelena, kdyz je do hneda skvrna není az tak videt ...skvrna je cca 2x4mm velka fotku ted poslat nemuzu anolis je ted zbarveny do hneda

Jo, něco tam vidím, ale může to bejt jen nějaká pigmentová skvrna. Může to souviset s náladou, může to bejt i projev nějaký nrmoci, ale taky to může bejt úplně normální. To je jen takový hádání. Fakt by to chtělo nějakou lepší fotku. Kdy a kolik žral naposled? Pohuble bych řekl nevypadá. Hladovka pár dní mu nic neudělá. Psal jsi, že je vlhkost nějakých 50% (i když ty běžný kulatý vlhkoměry exoterra si měřej co chtěj), zkusil bych terárko pořádně porosit. Ve vitamínový směsi bych obaloval cvrčky při každým krmení,jednou týdně se mi zdá málo. Ale jestli nechce žrát, tak zkus čistý cvrčky.

pigmentová skvrna? ma to na obouch ocích no trosku zere ale min nez pred tim pred tim mel plny bricho normalní to mozna ale ty dva mesice to nemel tak nevím ...ale fakt díky kdyz sem se dival jak stary jsou tu dotazy a odpovedi tak sem neveril ze mi nekdo odepise tak diky i za toto....

50% si myslím že je až málo. Jak máš řešený větrání? Polejvat samečka vodu nevyřeší příčinu problému.
Je potřeba celkově zvednout vlhkost v teráriu, jinak se bude problém opakovat. Vlhkost v terárku zvýšíš úpravou větrání (pokud je moc velké), nebo zvětšením objemu vody v terárku, která se odpařuje (např. miska s rašeliníkem, mechový koberce, nejlépe vlhký substrát (např. 2-3cm písku na dně jako drenážní vrstva, která se dá prolít vodou).
Chce to trochu vyzkoušt...

Ty černé skvrny nic nejsou, dospělí samci je mívají. Jak přesně je ten kluk starej, to ho máš od mláďete, nebo je z odchytu před půl rokem? JInak velké větrací plochy jsou ok, rozhodně nezmenšovat, anolisové chtěj čerstvý vzduch a nezatuchlo. A setrvale vlhký substrát je špatný, je lepší tam nechat třeba jenom trvale vlhký chuchvalec mecchu a na udržení vyšší vlhkosti víc rosit, ale tak, aby to mezi roseníma proschlo.

jojo ono se to pohybuje kolem 50 % a 75 % mam tam domacy vyrobenou fontanku ta zakoupena me zklamala fontanka je z moto rku z fontanky ktera mam na zahrade kaminky ktery sem poradne vycistil a kvetinac celkem velky a ta fontana mi dava tech 50 % vlhkosti kdyz narosim tak to ma az 75 % dobre dekuju vam vsem ten mechovy koberec zkusim a raselinu atd... ta¨ky

Dekuju.