Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zelení paraziti v terárku

Dobrý večer. U chamíka v terárku se mi objevilo velké množství zřejmě nějakých roztočů. Barvu mají spíš zelenou, špatně se to určuje, velikost tak do 1 až 1,5 mm. Chamík vypadá zdravě, žral by pořád. Jen jsem si všimla, že poslední svlek trval několik dní místo jednoho odpoledne jak předtím. Chci se zeptat jestli s tím máte někdo zkušenost a zda je nutno kromě výměny substrátu, vyndání kytek a celkového umytí použít nějakou chemii - mám doma arpalit neo.
Předem dík za rady.

Ne kazdy roztoc je parazit. Vypada to, ze v terarku mate jen nejakeho roztoce ze substratu (pokud je to tedy vubec roztoc). Chemie netreba, staci udrzovat cistotu, odklizet zbytky potravy a trus a neprehanet to s vlhkosti.