Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jezirko venku ve skleniku

napadlo me udelat zelvam nad jejich jezirkem ,ve kterem jsou od jara do podzimu,treba naky sklenik ze starych oken nebo tak neco,nevi nekdo jestli je to dobry napad?jesli to bude na zimu kdy bude deset pod nulou stacit?jezirko je hluboke tak 70 cisel.nechce se mi je moc trapit v zime v nakym akvarku.zamrzne to v tom jezirku nebo tam bude od slunicka teplo?a co kdyz nebude svitit,bude tam asi zima co?nevim prave jesli se mam do te stavby vubec poustet,jesli to k necemu bude..kdo vi odpovi diky:))jo a jeste pokud by v tom sklenicku zazimovali,tak neprobudi je prave to slunicko,ktere bude palit v lednu do skla?

no ja je mam ale strach zimovat.dost lidi to moc nedoporucuje.co je nejvetsi chybou pri zimovani elegansek?vyziva spatna?teplota vody?vubec celkova kondice?a to opravdu neprojde vubec zadne uva ani uvb zareni ani trosicku?

Nějak nerozumím - v prvním příspěvku píšete, že máte obavu, aby je sluníčko neprobudilo, v dalším pak, že máte strach zimovat. O co tedy vlastně jde:?: Jestli by ten skleník měl mít tu funkci, aby želvy měly celoročně teplo a nezimovaly, musel by být vytápěný a to "docela" leze do peněz. Jestli mají želvy v jezírku zimovat, zvládnou to i bez skleníku ba možná lépe a radostněji...

mela jsem na mysli obe varianty,ale to vytapeni radsi teda ne.to by byl ucet!!musi vlastne vubec zimovat?u suchozemskych by to melo byt urcite asi zejo.je to nutne pro jejich dalsi zdarny zivot?nestaci jim na nakou dobu snizit teplotu vody?a ohledne toho uv zareni-mam je v akvarku u balkonovych dveri,kde celi den sviti slunce,je to teda uplne k nicemu kdyz tim sklem opravdu nic neprojde?