Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa Constriktor

Dobrý den Chtěl bych se zeptat na malou otázečku.Jsem úplnej začátečník a nevlastním ještě žádného hada.Hodně moc se mi líbí Hroznýš královský.Zjistil jsem, ze má spoustu druhů a i různé zbarvení.Našel jsem jednu nejmenovanou stránku, která prodává Hroznýše už vyšlechtěle.Třeba Boa constrictor Dh sunset nebo Boa constrictor sharp sunglow Apod.Ale Tito hadi stojí spoustu peněz ale jsou moc nádherní.Klidně bych tu cenu obětoval.cca 15Tis. Kč.Tak se chci zeptat, jestli těchto hadů není třeba pro mě nějaká škoda, když nejsem vůbec chvovatel.Přečetl jsem si o hadech strašně moc.Ale přeci jen nemám pořádně páru, co to obnáší.Do budoucna bych chtěl určitě zkusit nějakej ten odchov...Ale jak říkam, nevim si rady jestli to má cenu si kupovat tak drahého hada, nebo si koupit obyčejného někde ze zevrimexu. Děkuji za jakoukoliv odpověd S pozdravem Lukáš

Těžko radit, chov vyšlechtěných druhů bývá skoro stejný jao mixíků. 1, když si pořídíš něco co se ti líbí, máš k tomu trošku jiný vztah, 2, jestli pro tebe nejsou finance rozhodující, proč váhat 3 nevím co myslíš jestli to pro tebe není škoda, ale starat se musíš o každé zvíře a jestli ne, chcípne tak zvíře za 15 tis. jako za 1000kč.4, a poslední- zapomeň na zverimexy- existuje spousta chovatelů co ti hada prodají, navíc poradí, ukážou co a jak a ještě tě to vyjde levněji.