Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Předřadník z kompaktu + trubice

Máte někdo zkušenost s použitím zářivkové trubice napojené na předřadník z kompaktní zářivky stejného výkonu. Zářivku mám ve vlhkém teráriu a kde mi orig. předřadník dlouho nevydrží, tak mě napadlo rozkuchat obyč. kompakt a napojit ho na zářivku, tak aby uvnitř terka byla jen zářivka a předředník z kompaktu zůstal venku.

Může to fungovat, ale pravděpodobně to ten předřadník dlouho nevydrží.Je konstruován na zátěž 11W a při větším odběru (18W ve tvém případě) budou součástky více proudově a tím i výkonově namáhány a hrozí jejich přehřátí a následná destrukce.Lepší variantou je použití výkonnějšího předřadníku na méně výkonnou trubici.(př.: předřadník 23W a trubice 18W).;-)