Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem reptiglo

koupila jsem si zarovku reptiglo 10 compakt 13w pro zelvu stepni a zelenavou,udajne zareni pusobi do 50 cm.jaka je optimalni vzdalenost od zdroje?a taky svitit celi den?diky za rady

Pokud si dobře vzpomínám na měření s honzou tomáškem na Živé Exotice, tak se něco dalo naměřit i ve vzdálenosti 3-5 cm, pak už byl pokles opravdu razantní. Takže 50 cm určitě ne. Ale lepení na krunýř je spíš jízlivost než rada - ideální jsou tak 1-2 cm (není-li lepší zdroj, jinak použít ten). Svítit klidně celý den.