Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rekultivace

Vážení přátelé, kolegové,
dovolím si sem šoupnout jeden text s odkazy, který mě dnes přišel. Jde o dost zásadní věc, vcelku dost odbornou, ale i pro laickou veřejnost důležitou. O co jde - o lomy, pískovny a doly. Aby prostě nedošlo k jejich zazemňování zemdělskou půdou, aby se ponechala fantastická biologická rozmanitost která zde vzniká, prostě aby se nelikvidovaly často jediné zbytky přírody v naší krajině a ještě se tomu říkalo "rekultivace". Pokud se Vás dotyčný text netýká či Vás uráží, omlouvám se. Myslím si ale, že se týká nás všech!

Díky
VH

> Vážení kolegové,
> dnešním dnem jsme zveřejnili na webu Stanovisko vědců a dalších odborných
> pracovníků k problematice obnovy těžbou narušených území. Autory
> stanoviska jsou (v abecedním pořadí) Václav Cílek, Tomáš Gremlica,
> Miroslav Hátle, Pavel Kovář, Karel Prach, Jiří Řehounek, Klára Řehounková
> a Lubomír Tichý. Celý text naleznete na adrese
stanovisko, kde se můžete ke stanovisku také
> připojit vyplněním jednoduchého formuláře (pokud nechcete, nemusíte uvádět
> pracoviště; u odbornosti ponecháváme na zvážení signatářů - botanik,
> zoolog, ekolog, geograf, geolog, nebo i podrobnější vymezení oboru). Chtěl
> jsem Vás touto cestou požádat o podporu stanoviska, pokud se s jeho zněním
> ztotožníte. Pokud budete mít jakékoli dotazy, obracejte se prosím na můj
> e-mail.
> Stanovisko bude využito v dalším jednání s orgány státní správy, těžebními
> firmami a dalšími institucemi. Na webu piskovny pak
> najdete také další naše aktivity směřující k vyššímu podílu přírodě blízkých
> způsobů obnovy těžbou narušených území. Pokud to bude ve Vašich možnostech
> (a se stanoviskem souhlasíte), prosíme také o šíření stanoviska dalším
> potencionálním zájemcům o podporu z řad kolegů působících v biologických
> vědách, ochraně přírody nebo vědách o Zemi (geologie, geografie).
> Přeji Vám příjemný podzim a předem děkuji za případnou podporu stanoviska.
> S pozdravem za autory stanoviska
> Jiří Řehounek, Calla, České Budějovice
> ************************************************** ******************
> RNDr. Jiri Rehounek

> # Calla - Sdruzeni pro zachranu prostredi
> # Sidlo: Frani Sramka 35, 370 04 Ceske Budejovice
> # Posta: P. O. BOX 223, 370 04 Ceske Budejovice
> # Tel., fax a zaznamnik: 387 310 166
> # Tel.: 387 311 381
> # E-mail: RehounekJ@seznam.cz
> # Web: www.calla.cz
> # Web o jihoceskych piskovnach: piskovny

Netuším, koho by mohl urazit takový odkaz, který poukazuje na rány, které přírodě zasazujeme ve jménu "rekultivací". Je to myslím mnohem důležitější problém, než 20 psů ve škarpě, nebo kolik jich bylo, či předpubertální darebák,který zabil 13 plazů. O rekultivacích se vášnivě diskutovalo v mém voze celou cestu z Oseku a byla to diskuze obohacující. Stejně jako je i tento odkaz. ;-)

Díky přemku. Je to strašnej průšvih, co se děje bve jménu re-kultivací -> já sám na lomech trochu dělám a třeba z pavouků je to fantazie. Třeba naše největší skálovka, Gnaphosa lucifuga (doporučuji se kouknout na Google, super zvíře) je hojná pouze v lomech :) A další a další a další :)

VH