Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zazimovani

Ahoj, rada bych se zeptala na zimovani zelv. Mam asi tri tydny zelvu ctyrprstou a po celou dobu nechce vubec nic jist, taky prestala byt aktivni (dva, tri dny spi, pak se nekam presune a zase spi), takze jsem se domnivala, ze chce zazimovat (jednu zelvu uz jsem mela, ale tu jsem zazimovavat nedavala - byla aktivni po cely rok a zadny problem nebyl). Udelala jsem tedy vsechno podle knizek a ruznych rad :-) a zelva se po pipravach ocitla v prostředí sveho zimniho spanku s odpovidající sníženou teplotou...jenze! se asi po dni, dvou zacala ve svem pribytku hrabat a snazit se vylezt ven, tak jsem si zase vyndala a ted nevim co dal? Jist nechce, obcas nekam preleze, ale jinak spi. Prosim prosim poradte nekdo, kdo jste se treba s necim podobnym setkal nebo proste vite co delat :-) diky Lenka

Doporučuji kontaktovat původního majitele. Možností proč se želva chová popisovaným způsobem může být opravdu mnoho, od prosté přípravy na hibernaci až po nemoc. Knihy a nepodložené úvahy vám v tomto případě opravdu nepomohou.
Pokud kontakt na pův. majitele nemáte, zkusíme něco vykoumat, tak dejte vědět.