
V jakém věku začínají čivavě stát ouška?
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, v jakém věku(přibližně) začínájí čivavě stát ouška?
díky moc
[mod]Změna předmětu, původně: uši čivava (Melda)[/mod]
ouška se staví až okolo třetího měsíce, ale v okamžiku, kdy pejsci začnou přezubovat se stává dost často, že i postavená ouška jdou zase dolů, myslím, že u čivavy není až tak nutné podlepování, ale já preventivně podlepování doporučuji u všech plemen. V 9ti týdnech není třeba ještě dělat paniku, hlavně uši hlídat a případně začít s vylepováním.....ono měkkému uchu stejně nepomůže ani vylepování :o)), ale je pravda, že vylepování ) pokud je správné) hodně uším pomůže :o))
Moc díky za dostačující a super odpověď.
Vylepování,podlepování žvýkačkou,kupírování(čehokoli),stříhání prstíků navíc atd považuji ta týrání zvířat.Pokud máš svého psa ráda nebudeš ho ničím olepovat a bude tvojí srdeční záležitostí i s ušima jak jezevčík.Jinak k tvému dotazu,i ouška které stojí se mohou při přezubování zlomit.Ale to už ti tu správně odpověděli.
Podla mna, kto ma skutocne rad prirodu a zvierata, tak nema rad civavy a podobne geneticke experimenty, ktore vznikli len vdaka "opicej akoze laske ku zvieratam". A civava je to absolutne dno, ktore mohol clovek prznenim prirody dosiahnut. Hawk![]:(](https://static.poradna.net/images/smiley/evilworry.gif)
Nechápu tento názor!!! čivava je x let staré plemeno, chované ještě indiánama na lovení hadů ve stanech, kde spaly děti. Že je malý, asi má nějaký důvod!!! To by pak nikdo neměl chovat boxery, anglický buldočky, mopsy,brabantíky atd. prostě jsou tady a tak to je. nevim, co pořád všichni řeší ???
Tak nějak si ty komplexy z malýho camprdlíka Danek léčit musí ne...
Krom toho je tu vod něj už 4 roky klid, tak to nezakřikni.