Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak obejít zákaz?

Dobrý den,

zanedlouho se budeme stěhovat do nového bytu, bohužel nám ale dal majitel do smlouvy, že kromě psa nesmíme mít jiné domácí zvíře (ovšem neví že mám ještě hada - krajtu královskou), a tak chci poprosit o radu, jestli tento jeho zákaz nejde nějak obejít ... Třeba že had není domací zvíře nebo tak něco ... Nerada bych o svojí krajtu přišla .. ::.(

Kontakt: timon.a@seznam.cz

skus se zeptat jestli by ti to ten majitel dovolil že by si si chtěla pořitit hada ne že už ho maš když ti to povoli tak to maš v poho když ne tak bych si ho tam vzal "načerno" aby o tom nikdo moc nevěděl a myslim že by to bylo v poho

Než nějakou partyzánštinu, tak raději domluvu. Zkusit s majitelem bytu podiskutovat na téma herpetologie a teraristiky, vzbudit v něm zájem a tak. Je třeba mít na mysli, že ON je majitel bytu, tedy ten, který určuje podmínky. A než riskovat třeba i vystěhování z důvodů hrubého porušení smlouvy, zkusil bych to napřed po dobrém.

No jo, jenže on je to takovej protiva starej, navíc nesnáší zvířata, a to že dovolil psa bylo díky jeho moc milé paní, protože té se můj pes líbí. Ale krajta? Jen řeknu před někým had a už se bojí že ho uštkne, natož když pak povím (uklidňujícím hlasem), že nemám hada jedovatého, nýbrž škrtiče, tak se mu protočí panenky a vymýšlí, jak ho had v noci obtočí a udusí a nakonec sní i s ponožkama. Prostě se bojím, že když před ním řeknu slovo "had" tak sebou švihne, nebo si to s bytem rozmyslí ... A terárko 100*60*60 před ním asi těžko skovám a vysvětlovat mu, že to mám na exotické rostliny, to mi asi nepomůže ... Jsem v koncích, tak dlouho mi trvalo, než jsem si jí u mámy vyprosila, dokonce na ní musím mít i zámek, klasickej, na klíč ... a teď jí mám dát pryč? :.( Nechce se mi tomu věřit ...

Zkusím to no, nic jiného mi asi nezbyde... Jeho paní je sice nobl panička, žije v Anglii (sem zvědavá, jestli přijede než se budem muset nastěhovat) a myslím, že si opravdu myslí, že hadi jsou slizcí a příšerní, ale budu tom muset zkusit ... máma mi zatrhla mít tam hada načerno, vlastně jí to možná spíš vyhovuje, že se hada zbaví, jelikož mi ho dovolila po velice usilovném přemlouvání a vysvětlovaní a protože ví, jakej jsem blázen do zvířat, hlavně hadů, tak jí došlo, že by to pruzení bylo asi nekonečný, tak povolila ... Jinak moc děkuju, snad to nějak dopadne :-(

Možná někomu můj opačný názor bude vadit, ale jsem přesvědčen, že 90% lidí náš zájem vadí a tento člověk zřejmě nepovolí. V minulém bytě na mě chtěli volat deratizační služku kvůli jedné dubii kterou našli ve výtahu a poté mi donesl jeden člověk cvrčky. Rozhodně bych ani nezkoušel ptát se jelikož potom tam ten chlapík bude chodit a hlídat. Pokusil bych se například v noci propašovat terárko a hada chovat. Ale chce to vymyslet maskování pro případ kontroly. Nejlépe nějaká sklápěcí dřevěná dvířka a udělat tak "komodu". Také by možná nebylo špatné místo pašování terárka udělat nové dřevěné a udělat jen posuvné skleněné dveře a přez ně maketu dřevěných, kterou bych tam dal jen v ohrožení. Přeji hodně šzěstí

Já se právě bojím, že když se ho zeptám a on nedovolí, bude pak chodit na nějaký kontroly nebo tak něco ... A krajťuli pryč dávat neci ... No a to maskování budu pak asi taky muset nějak vymyslet, protože jsem ráda, že jsem se zmohla na to terárko co mám, natož pak shánět ještě jiné. Tak vůbec nevim ... teď si myslím, že se ho zeptám, za chvíli si to zase rozmyslím a chci hada chovat na černo - snad i před vlastní mámou ... nevím ... :-(

Moc se nechci vměšovat do téhle debaty, ale z vlastní zkušenosti a hlavně z praxe vím, že pokud chceš tento zákaz obejít, tak nemusíš mít z ničeho strach. I když se jedná o majitele bytu či domu, tak nemá šanci, dělat ti doma kontroly. Dopustil by se trestného činu - porušování domovní svobody. Do bytu může jen v případě, že tě o tom předem písemně vyrozumí a i tak ho tam nemusíš pustit, pokud k tomu nemá závažný důvod. Bez tvého svolení může vstoupit do bytu jen v případě krajní nouze, tj. prasklé vodovodní potrubí, únik plynu atd. Ale třeba tady je nějaký JUDr., který mne vyvede z omylu.

Určitě to nebyl návod, jak se tomu vyhnout a smlouvou dané podmínky jsou samozřejmě směrodatné. Záleží jen na přístupu. Já osobně bych se s ním zkusil domluvit a kdyby to jinak nešlo, tak si nechám vyrobit na zakázku skříň s terárkem, na které by byly dvířka, které bych mohl kdykoliv zavřít. Ale celý problém se mi zdá jako totální hloupost. Co by majitel bytu řekl, kdyby šlo o chov rybiček!? V podstatě stejný problém.

ospravedlnujem sa, ze to pisem sem ale nechcem zakladat nove vlakno
mam mozno podobny problem
na rok sa chystam na VS a chcel by som na internate chovat nejakeho plaza, nic velke, asi nejakeho gekona...
mate niekto skusenosti s chovom plazov na intrakoch? Viem, ze je to zakazane, ale urcite sa zopar ludi najde. Ako to mate vyriesene?