Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte, had / ještěr

Zdravím, chtěl bych se zeptat, mám terárium zhruba 120*45*45 (V*Š*H) a nevím, co za ještěra nebo hada by se do něj hodilo, abych v dospělosti nemusel pořizovat nové (terarium)

btw je to terárium pro stromové plazy, ale nevím jakého vybrat aby mu vyhovovalo :)

dík za rady

Edit: nejlépe nějaký lehce dostupný plaz (co třeba gekončík?) ;)

Nejsem si jsit, jestli takovéhle dotazy raději nezamykat - dotaz k moderátorům.

Promiň, pokud nemáš základní představu, co vlastně chceš, tak je to potíž. Co se týče gekončíka, tak by mu vyhovalo tohle terárko na ležáka, ne na stojato. Sem by se hodili ruzni po skle lezouci gekoni - je jich fura. Z hadu - ted me nic nenapada, pokud jej chces i pro dospeleho, ale urco nekdo druh anpise.

VH

Jistě, třeba elaphe prasina, ale to zase není snadno dostupné - ale asi yb to chtělo opravdu si nejdřív udělat jasno co se mi líbí. Když pak přijdeš s tím, že máš takové a takové terko a chceš do něj narvat buď x nebo y nebo z, hned bude jasněji a i více odpovědí.

VH - aby nám tu pak ještě něco zbylo, aby nebyl všude zámek. :-D Ale chápu Tvé nutkání. Také nepochopím výběr zvířete podle plonkového terka. Asi je nenormální vybrat si zvíře a tomu zajistit ubikaci podle potřeb. Poslední dobou vídím všude, že to dělám špatně, že se najde nejdřív nějaké plonk terko a tomu se pak přizpůsobí nějaké zvíře. :puff: