Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem špatný svlek u Python reticulatus

Ahoj prosím o pomoc,mám doma Python reticulatus stáří okolo 1 roku a půl,délka do 2m.Jde o to,že se špatně svléká.Přitom teplota je přes den 28 st. a přes noc nejde pod 24 st.,vlhkost měla při svleku 60% + dostatečná nádrž s vodou.Žere pravidelně jednou týdně podkana.Mám terárium o rozměrech délka 150cm,šířka 80cm a výška 80cm.
Díky všem za pomoc

Zdarec, mřížky potřebují v době svleku opravdu vysokou vzdušnou vlhkost a vydatné rosení -je to vzhledem k podmínkám v přírodě pochopitelné. Vlhkost, při které se tmavka krásně svlékne, je pro pěkný svlek mřížky nedostatečná. Nepíšeš jaký používáš substrát (je vhodný savý, tedy ne např. bukové štěpky), já chovám všechny velké hady na hoblinách a když jde mřížka do svleku, jsou úplně mokré, po svleku rosím méně.;-)

Přesně, taky myslim že 60-ti procentní vlhkost v době svleku je pro mřížku málo. Další věc, i když to asi na svlek nemá mít vliv je že se mi nezdá ani interval mezi krmením a množství potkanů. Podle mě by se dvoumetrové mřížce víc líbilo kdyby se pořádně nacpala (jeden potkan je málo) a pak bych jí nechal tak tři tejdny do dalšího krmení ;-)

mřížku jsem měl před několika lety na suchých hoblinách v době svleku jsem je prolil a had měl možnost krabice s vlhkým rašeliníkem -po zkušenostech musí mít krabice víko a díru z boku abyse udržela vzdušná vlhkost-taje nejdůležitější-sám to nejlíp vidím na curtuskách i když mají prolitej cypřiš vodou tak mají na zádech proužek nesvlečenej ,když byli menší tak jsem je dal do sudu /40 l/s vlažnou vodou asi za 10 minut kůže plavala na hladině tedka když se nesvlíkne tak namočím hodně ručník ve vlažné vodě a jak je v klubíčku tak ji přikreju a po chvilce stáhnu ručník i se svlekem.asi máš dobré větrání že je vlhkost relativně nízká určitě bych ho nezmenšoval a radši tam dal úkryt s mechem nebo aspon hobliny /ty se musí hlídat aby nezačaly plesnivět/dokterých se had zahrabe. jinak molurusky se svlékají na suchu celkem slušně stačí je při svleku normálně porosit,sebae taky akorát mřížky a regiuskychtěli hodně vlhko no a curtusky to je kapitola sama pro sebe.

ja mam samce asi 2,10m dostava maxi morče každej tejden ale ted dostane asi kralika morče už je pomalu jak nic a roste celkem rychle mam ho doma asi +-2měsíce nevim přesně a svlikal se už 2x a něž se vslíka je minimálně 3dny ve vodě a od tamtud ho nikdo krom žrádla nedostane v terarku mam lignocel