Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Morče - nadměrné pití

Čau, přítelkině má morče a poslední dobou pije celou napáječku denně, přitom předtím mu stačila i na týden.
Je to samec.Zdá se nám, že se mu nějak zvětšila prd*l, může to nějak souviset?
Omlouvám se za popis, ale v morčatech se zrovna nevyznám.:-)

A ta napáječka má jaký objem? Dělaj se 300 ml (pro jedno morče normál) a třeba i 1 litr. Dostává ovoce a zeleninu? Jestli třeba dřív dostávalo, tak mělo menší potřebu pít. Zvětšená zadnice mi nic neříká, možná tak fotka by pomohla...

To mi přijde jako adekvátní denní dávka pro dospělé morče - někdy pijí míň, když mají dost tekutin v ovoci atd., ale asi bych se tím úplně nevzrušoval...spíš by mi bylo divné, kdyby mělo dospělé morče 150ml na týden...A co ta zvětšená p**el, pod tím nevím co si mám představit:-)

naše morče dostává také dost okurky, i když před nimi někdo varuje, ale ona jí má právě "místo pití" samozřejmě čerstvou vodu má stále k dispozici. Jsou morčata, která pijí hodně a pak ta, která nepijí téměř vůbec, jednu dobu jsem jich doma měla 20 takže jsem to mohla dost porovnávat. Nezačali jste také topit, pokud bydlíte v paneláku? Suchý vzduch atd........ale těžko takto od stolu popsat. Může v něm také probíhat nějaký zánět a to ho dehydruje a tedy má zvýšenou potřebu příjmu tekutin. Napáječky taky občas začnou z ničeho nic protékat nebo prokapávat :o) bohužel tady není na místě říci, že pokud žere je vše o.k. protože morče dost často žere až do chvíle, kdy už je to s ním natolik zlé, že mu není pomoci......

Mám zhruba měsíční morče pije tak 100 ml vody denně někdy i více je to normální. Je to holka. Zatím neumí pít z napáječky sama tak přes noc nepije ale když se se vzbudím a dám jí napáječku k puse tak pije asi 5 minut a někdy i více takhle dlouho pije klidně každou půl hodinu.