Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Geochelone elegans a kalhotama

Chovam g. elegans a v posledni dobe jsem si vsiml, ze u zadnich nohou se jim nafukuji takove jakoby kalhoty. proste se jim tam nafoukne obcas kuze a zase splaskne....takove balonky se jim tam delaji.

Nevite nekdo, cim by to mohlo byt? Nemaji nahodu nejake problemy s ledvinama? Nemohlo jim uskodit podavani combinalu AD3? Jsou to mladata. Jednou za mesic jim dam kapku na zavrenou tlamu.

nebo je tohle u elegansek normalni?

diky

Jestli myslíte u zadních nohou v prostoru nad koleny (směrem k hlavě), tak tím si želvy pomáhají v dýchání (my nafukujeme hrudník a břicho, želva když se nadechne, tak povystrčí nohy nebo se jí právě nafoukne maso okolo nohou, hlavy nebo ocasu) :-)

Nevím sice z jakého důvodu tento efekt vzniká, ale vyskytuje se zejména u mláďat G. elegans dosti běžně. Po odeznění se neprojevují žádné zdravotní komplikace. Míval jsem pocit, že důvod by mohl být ve špatné funkci ledvin, nepotvrdilo se to. Předávkování vitaminu je nepravděpodobné.