Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Platymeris biguttata - chov a odchov

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat všech chovatelů, kdo mají nějakou zkušenost s těmito zákeřnicemi.
Na začátku jsem měl 15 subadultních kusů... V jednu dobu mi jich hodně pomřelo a už jsem myslel, že to budu moct zabalit. Posledních 5 se ale udrželo a vesele dopěli. Jenže v dospělosti, kdy se už začaly objevovat první vajíčka jsem několikrát viděl, že dorážejí jedna na druhou.. Že se perou při lovu a kradou si kořist, si myslím, že je běžné. Ale takto. Druhý den po krmení jsem viděl, že si jedna podala druhou a ráno už byla nožičkama hore. Teď mi zůstali poslední tři kousky. Tak jsem si říkal, že ¨vila vyvolenných¨ se blíží ke konci a radši to s nima zabalím. Ale co se neukázalo. Z pod větvičky vyběhl jeden malej zákeřňáček. A za ním hned druhej.
Můžu vám poprosit o radu? Co se s nima děje? Že se tak vraždí? Já myslel, že jde o sociální druh a žijí ve velkých skupinách. A ty málé? Mám je dát zvlášť, aby se taky nedostali na jídelníček? Nebo se můžou taky přidat do soutěže?
Děkuji mockrát za každou radu. Hezký den přeji:-)

Já vidim jako největší problém chov na substrátu - nemáš přehled o ničem,vlhko maj rády jen 1sv nynfy u ostatních zase zpusobuje agresivitu a hlavně blbě se jim tam hledá potrava...
já je mám na holé krabičce jen s kusem papíru co se dává mezi vejce.mno však si to přečti u mě na stránkách...Dospělci mi žijou až rok po adultnim svlékání.

mno psal jsi že se ti u dospělejch oběvili mláďata...což je bez substrátu a rosení takřka zázrak...mno jinak ohledně snůšky ted sem odebral od skupinky(jen 4-5samic) po 10-ti dnech 85 vajec,skupina je vesměs mladší - kolem půl roku, ale jsou tam i samci přes rok a průběžně doplňuju dospělce jak dospívaj, velikost snůšky je neuvěřitelně nepravidelná,nkdy za měsíc 10 jindy 100za tejden :-D

To já taky. Jsou nádherný a tohle mě teda fakt mrzí.... Nevím, kde udělal soudruh Chroustal chybu... Kurnik.... VAjíčka vybíráš? Já je měl, práce Vavresa, zvlášť v krabičce na vlhkým ubrousku... a tak dva měsíce bez výsledku. Nevím, jestli to byla náhoda,ale když jsem je vrátil k dospělým, za dva dny dva mladí...

vajička davam s ruznym uspěchem lihnout do ruznejch substrátů...každopádně první se líhnou tak za 2měsíce,poslední za víc jak rok od nakladení,kdykoli zaschnou snižuje se líhnivost uplně děsně...
mam tu ted inkubátor s cca 2000 vajec a zatim byly jen dvě vlny líhnutí po cca 100ks tak počítám že aspon 500jich eště vyleze během roku 2009 :D