Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem svlek

ahoj mám menší dotaz...můj mazel je drobet asi dezorientovaný jelikož už zašedla ale za dva dny už je jako nová jenom že se nesvlékla jak je to možné???a nechce mi jíst potkany je to na ní moc velké??
dík za odpověď

Ještě bych doplnila, že had nežere po celou dobu svlékání, tzn. od doby začátku zákalu do doby, než se svlékne. Pokud se vám zdá, že had vypadá už normálně a nenašla jste nikde vysvlečenou pokožku, je ještě ve stavu svlékání. "Šedá" lymfa, která odděluje starou a novou pokožku od sebe se vrátila zpět do těla, protože je nová pokožka "hotová" a had čeká na dobu svleku ze staré pokožky, která trvá cca 3 - 4 dny, jak píše Bobík22. Jak ji svleče, bude žrát. Pokud nebude chtít potkany, dej mu něco jiného. Myslím si, že v tomto případě nežere, protože je ještě v období svlékání. Někteří hadi odmítají potravu i 2 dny po svleku. Výjimečně had žere i v období svleku, jedna moje E.guttata to tak provedla ale já ji v tom nepodporuji.;-)