Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno manipulace s vejci

Měl bych dotaz ohledně manipulace vajíček při umisťování do inkubátoru.
Musí se dodržet jejich poloha, jako byla v teráriu, nebo se mohou pootočit?
Jaký používáte podklad pod vajíčka?
Dávají se na substrát, nebo z části do substrátu?
Jaké tipy ikubátorů používáte? Pochlubte se s nimy.
Musí mít inkubátor také větrání?
Předem děkuji za reakce.

U většiny druhů se poloha vajec musí zachovat (menší rizoko při otočení vejce je do 24 hodin od snesení). Pokud ¨jsi někdy viděl samici co dělá s vejci hned po snesení tak bys tomu i věřil. Samice ještěrů obvykle vejce otáčí zadními nohami než jim daají danou polohu a opustí je. U Paroedur například přetáčení vajec nevadí.

Substrátů je vhodných spousty jako nej doporučuji SERAMIS www.hydroponie.cz

obvykle se alespoň z půlky zahrabjí do substrátu opět záleží na druhu plaza někdy se zahrabávají celá.

Dříve jsem inkubátory stavil, letos jsem poprvé použil Herp nursery II (www.acheta.cz) je opravdu super můžu jej vřele dporučit.

Větrání samozžejmě být musí je to velmi důležité.

Více informací o seramisu a inkubátoru nalezneš na www.gekko.ic.cz

Děkuji za rady.
Chovám crotaphytus collaris a překvapilo mne, že už po šestém měsíci se začali pářit.
Včera se samičce na těle udělaly oranžové pruhy a tečky, což je prý známka březosti.
Musím tedy zapracovat na inkubátoru.
Mimochodem máš pěkně zpracované stránky.