Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ohnutý ret - prosím o radu ...

Dobrý večer. Mám vážný dotaz :!: Dnes jsem krmil mládě BC. Vše v pohodě. Poté měla ještě hlad a vypálila po mě přes sklo. Narazila do něho. O té doby má spodní ret ohnutý jakoby dovnitř pusy. Vypadá jinak klidná ale mám o ní strach. Z počátku si to snažila otevíráním pusy narovnat ale nešlo jí to. Vypadalo to, jakoby se jí ta pusa i špatně otvírala. Nevím jak jí pomoci. Násilím ji držet a snažit se jí to narovnat nezvládnu. To mám o ní ještě větší strach... Prosím poraďte. Pokusím je ještě vložit nějaké foto pokut to půjde...

Zdravím
je to asi zaseknuto zubem (zuby), bylo by vhodné to mechanicky (třeba pinzetou, nebo ručně) co nejdřív vrátit do původního stavu(to chce trochu zručnosti i zkušeností), a potřít nějakou antibiotickou mastí, jinak se tam muže dostat infekce, a řekl bych že už samo o sobě to bude docela bolestivé, občas se to stane hlavně při násilném krmení.

Taky se nám to párkrát stalo, asi se zasekla kůže za zuby. Ještě mu zkuste dát jednu myš, je šance, že se mu to při žraní narovná samo. Kdyby ne, tak ho holt musíte vyndat a opatrně mu to narovnat. Není to nic složitého. Dejte vědět jak jste dopadli.

Násilím ji držet a snažit se jí to narovnat nezvládnu.

Ale zvládneš, budeš muset!
Není to nic složitého - pokud je to co ti zde píší ostatní a předpokládám to i já. Chytneš ho, chytíš za hlavou a během pár vteřin mu to zpravíš do původní podoby. Voalá a Nobelovva cena za velikánskou operaci je na poličce :-D.

Tak jsem byl u vaterináře - hadaře. Výsledek je, že má nejspíš poškozenou horní čelist. Nijak zvlášť. Je tam možmost i zlomeniny, ale znamenalo by to zrentgenovat a staejně bych mu prý nemohl pomoct. Nijak zanícený to nemá. Takže to mám hlídat (zarudnutí, otoky atd) a delší dobu nedávat žrát a pok dát něco menšího. A aby se tam nedostal bordel, tak doma půjde na papír... Tak snad se z toho moje holka vyhrabe... :-(