Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem osmák degu

Ahoj,prosím všechny zkušené,poraďte mi.Děti donesly kluka osmáka.Zatím ho máme v kleci po křečkovi.Chceme mu koupit nové bydlení.Je lepší terárko nebo klec?Klece mají plastové vany.Nerozkoušou je?Taky by potřeboval kámoše.Uvažuji o samečkovi.Myslíte,že se snesou?Moc děkuji za Vaše odpovědi.Janča

Já bych volil klec, teď mám bohužel ( přebitek od posledního krmení ) taky dva osmáky - samce a mám je v kleci.
Když už, tak určitě bych je nedával do terárka ale do akvárka. Ale doporučuju je dát do klece. Plastoví spodky mně níčila jen činčila osmáci mě to nedělají....
Samce k samci určitě dobrá volba není. Mě se servali a jeden druhýmu ,,stáhl´´ kus ocasu - takže jeden ho má kratší. Tím pádem kluci se nesnesou.;-)

Do akvárka určitě ne - osmáci jsou velice slušní skokani. Já osobně bych doporučil klec s mřížemi až dolů, případně mřížovaným dnem (v té plastové vaně). Dělají se takové právě pro osmáky, činčily, veverky. Co se týká likvidace plastu, je osmák to nejhorší zvíře, ačkoliv činčily zaostávají jen o kousek. To že to nedělají hned, neznamená, že to neudělají později. Plastovým spodkem klece je osmák schopen se prokousat za hodinku dvě...

takže buď klec s mříží až dolů, nebo terárko, přičemž klec upřednostňuji kvůli větrání. Dva samce dohromady určitě ne.

Ahoj,moc děkuju za radu.To jsem právě četla,že se prokoušou plastovým dnem.Na klece s mřížovanou podlahou jsem koukala,ale v knížce píšou,že mřížky nejsou pro osmáky přirozeným povrchem,že by se mohli zranit.Proto jsem spíš myslela na terárko.Co člověk,to jiný názor:)).To,co bych si představovala v obchodech nemají.V čem se všichni shodnou,že dva samce NE:!:Vypadá to,že budeme muset koupit slečnu osmákovou:-).Nebo co by si mi radil?Mladý jsem právě nechtěla.S tím jsou jistě starosti.Nebo je to v pohodě?Díky.janča

Co pořád máš s tím terárkem.:-D Do terárka osmáci určitě nepatří, už je to tu několikrát když už tak do AKVÁRKA a to s pletivovým víkem. S tou klecí kde budou mříže na dně - snad ti nebudou chodit přímo po nich ne? Na nich bude podestýlka.... A když se skrz ni prohrabrou na mříže nevím jak by se mněli zranit pokud nikde nebudou trčet ostrý konce.

Mladý jsem právě nechtěla.S tím jsou jistě starosti.

Starosti jsou se vším.;-)

No tak dobře,přesvědčil si mě:-D.Jsem nevěděla,jak to s tou mříží u dna funguje:)).Tak to ale bude velká spotřeba pylin,co?Že jsou starosti se vším,to je mi jasný:-).Takže myslíš,že máme jít do samičky?No,já padám,já vlastně žádného tvora už nechtěla,po tom co nám umřel křeček.Kluci dotáhli od tatínka osmu a já tu teď nakonec budu mít rovnou celou rodinku,až se nám to tu rozmnoží.No,co bych neudělala pro děti,že:-D.Tak díky a dobrou.janča

Jane 22, prosim tě sežeň si nějaky to akvarko, jak piše Cheert..nebo tu klicku, to už je jedno a kup si k němu jednu samičku. Hobliny budeš potřebovat tak nebo tak...tak zrovna mrkni na nějakyho truhlaře, ať ti pytel necha ;-) A mlady mužeš hodit do zveraku, nebo věnovat nějakymu hadaři jako jednohubku. S pozdravem Dejv :-*