Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chameleon jemenský - problém se svlekem

Máme problém s naším chamíkem.je to 3-4 měsíce stará samička a nemůže se svléknout.Asi před 14ti dny se jí svlékl ocas, a před týdnem se jí začalo loupat břicho, ale má ho sloupnuté jen tak na půl a dál se nic neděje...prosím poraďte.Díkec
[mod]Změna předmětu, původně: chameleon jemenský (VH)[/mod]

V těchto případech používám zahradní tlakový rozprašovač (po natlakování dává téměř bezhlučně velmi jemnou mlhu) a vodu z akvária (ohřátou v mikrovlnce). I když se leckde traduje, že chameleonům rosení vadí, tohle je moc neobtěžuje a hezky je to provlhčí.
A je nutné, aby měli dostatek vody v misce, i když někteří mi klidně pijí přímo z rozprašovače.
Předpokládám, že vitamíny i minerály doplňujete, UV taky není na škodu.
Nesvlékají se vcelku, ale po částech, někdy to může trvat i pár dní, než se zbaví všech zbytků staré kůže.