Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov užovek v páru

Dobrý večer,
chtěla jsem se zeptat jestli by mohl nastat problém kdyby se dali dvě cizí dospělé užovky samice a samec k sobě do terária a byly chóvány spolu jako pár.Mohly by si nějak ublížit,zvykly by si na sebe rychle nebo jak by to asi probíhalo?
Díky za vaše odpovědi.

loading...

Červené užovky se daji bez větších problémů chovat i ve skupině.Jen je potřeba si dát pozor při krmení.Je jedno jestli se jedná o pár a nebo o jedince stejného pohlaví.Užovkám je myslím jedno kolik jich je pohromadě,ale musí počtu hadů odpovídat ubikace.;-)

ono podle me velice zalezi co by ta druha uzovka byla za druh, pokud by to byla obsote nebo popripade jiny druh uzovky tak by mohlo dojit k pareni a vznikli by ti mutanti, pokud by se tedy jednalo o adultni jednice....jinak v pdostate o nic jineho nejde...Jak rikal Mleda tak akorat samostate krmit nebo si na to davat pozor...

Ublizit by si nemali, ale musis sa pripravit na to, ze sa budu aj parit8-)Ja som tiez na chvilu musela dat k sebe 2rocneho samceka a 2rocnu samicku. Samcek bol odmalicka sam, tak som sa obavala ci nebude protestovat;-)Ale boli fajn, stretli sa, povrteli jakyjami a samicka mu znarodnila ukryt, tak som jemu pridala dalsi:-)Inak chovam dve dospele samice v jednom tera, krmim ich zvlast a niesu ziadne problemy, akurat ked sa vyprazdnia tak neviem ktora to bola:-D

a proč by měl protestovat, ve dvou letech uvidí samec samici a bude ztoho úplně hotovej, to by musel mít nevyjasněnou sexuální orientaci aby protestoval. samozřejmě krmení dělá problém ale to je u všech hadů, ať mi nikdo neříká že zamilovanej pár hadů se při krmení nemůže napadnout, to se mi stalo akorát u friseek, kdy samice čumákem odhodila samce že to je její, jinak se mi všichni ošklivě poprali, taky už je radši zmetky odděluju

Ja som daval k sebe Guttaty,ked samec mal tak 85cm,a samica bola len taka zizalka co mala tak 25-30cm.Mal som strach aby z nej nebola potrava,no bolo to uplne bez problemov,len som ich oboch pred tym nakrmil,dal spolu,a uz len sledoval ako si malicka obsadila samcove oblubene miesto a ten chudak sa zmohol akurat na to ze sa odplazil do ineho ukritu]:)..Neviem ci je chov uplne odlisnych druhov idealny no ak maju rovnake podmienky pre zivot,a pri krmeni si das pozor nemuselo by to znamenat problem..

Pokud dáš k sobě stejný druh užovek,tak v tom nevidím žádný problém,akorát aby byli přibližně stejně velké,neriskoval bych jak Bugy,tam byl poměrně velký rozdíl velikosti!Co se týče krmení,tak krmit rozhodně samostatně!Jinak jak tu někdo uváděl že se může "zamilovaný" pár také servat o kořist,tak zde bych jen podotkl,že užovky nejsou lidi,tak že bych tam s nějakou zamilovaností nepočítal...;-)Mno a pokud myslíš že samec když po 2 letech uvidí samici,tak že se s ní musí pářit,tak to taky tak pravda není i když u užovek není těžké páření,tak tomu tak vždy nemusí být...Je to jak u všech hadů musí se navodit podmínky a také se musí ten pár "sednout"...Tod´ vše:-)