Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán snůška

Zdravím všechny chovatele tohoto ještěra. Nastal mi problem s mým samečkem a to, že to není sameček, ale samička plna vajíček. Mam nastudováno jen málo informací o snůšce a proto bych Vás rád požádal o informacích o podkladu(teplote, vlhkosti, velikosti)pro snůšku z vlastních zkušenosti(jde mi především o zdravi meho leguána) Děkuji za pomoc a vaše zkušenosti. Jirka

Pokud má opravdu "normální" vejce, je potřeba přichystat bednu plnou mokrého písku, kam se leguán pohodlně celý vejde a otočí. Teplota mokrýho písku kolem 29-30 stupňů. Chce to vlez z boku z vrchní části, aby se tam samice cítila jako v noře. Nejlepší s odklápěcím stropem, abys mohl kontrolovat vyhrabaný tunýlky, jestli tam už nejsou vajíčka.
Každopádně je základem RTG vyšetření, pokud si nejsi 100% jist.