Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zimovaní užovky

ahoj pořídil sem si na jaře užovku elaphe schrencki a teď bych ji rad dal zimovat jen neví jestli je lepší snižovat ji teplotu postupně nebo ji snížit najednou aby to pro ni nebyl moc velký šok. Dík za rady

Myslím, že je to na zimování dost vysoká teplota. Mám Elaphe guttata a zimuji aspoň na 10 - 13 °C. Prvně vypni žárovky, pak ji dej do chladnější místnosti až se dostaneš aspoň na 13 °C. Při rozmrazování také pomalu přidávej teplotu. V zimovacím teráriu mám i misku s vodou, aby se mohla napít. Četla jsem také někde, že vodu mít nemusí, ale já jim tam malou misku s vodou dávám. Nezapomeň, že se musí před zimováním pořádně vyprázdnit.
Jestli je to malinká tkanička, tak ji ještě nezimuj.