Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Týden mimo domov - co nejlepe s dendrobates

Mám doma zhruba 6měsíční dendrobates auratus a leucomelas. Plánuji týdenní dovolenou (8 dní budu pryč). Zvažuji co se žabkami, napadají mě následující možnosti: Dát je do menšího akvárka (cca 45x30x30), jednoduše zařídit a dát do péče známým (příbuzným) samozřejmě s patřičným poučením. Druhá varianta - žáby nechám kde jsou, do terárka dám rozjetou kulturu s octomilkami, vlhkost udrží mlhovač, teplotu termostat + zařídím cca 2 kontroly známými (příbuznými), které před odjezdem patřičně zacvičím co a jak. Jaká varianta je vhodnější? Máte jiný nápad?

jezdíme na víkendy běžně pryč a zvířata v pohodě vydrží, pokud jedme na delší dobu, jezdí krmit mamka nebo sousedka tak, aby je ob den někdo zkontroloval a nakrmil.....myslím, že péče od ben na nějakou přechodnou dobu je dostačující. Já preferuji zvířata spíš nechat doma i přes fakt, že u nich nebude denně kontrola, než je stěhovat jinam, pokud jde o běžnou dovolenou. Vždycky zajistím kontroly ob den. Chlupatci jezdí všude s námi ( jakože psi :o) ) nebo jdou k babičce :o)