Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem potkánek

dobrý den všem chci se zeptat mám doma potkánka holku 5měsíců v kleci 60v 60d a 30š a chtěla bych k ní ještě jednouho potkánka nejspíš kluka ale ten bude malinký...chci se tedy zeptat jestli je možné dát je k sobě jestli by ten menší neměl nějaké problémy s tím větším př.:úkryt, žrádlo atd děkuji za odpovědi

loading...

Záleží taky proč chceš druhého potkana. Vzhledem k tomu, že k samičce hodláš pořídit samečka, počítám s tím, že je chceš na množení jako krmivo. Bohužel tohle není nejlepší volba vzhledem k tomu, že ti sameček bude samičku oplodňovat neustále a tím ji bude velmi vyčerpávat až by ji mohl uhnat k smrti. Pokud máš potkana jako společníka, tak rozhodně nedávej k sobě opačná pohlaví, ale pořiď ještě jednu samičku. Jinak s velikostním rozdílem bych si moc hlavu nelámala, buď ji samička přijme, nebo ne. Ze začátku budou probíhat šarvátky a to kvůli ustanovení si postavení v kleci. Pokud nepoteče nějak výrazně krev, nech je u sebe. Samičky se většinou snáší v pohodě, ale může se stát, že si Tvá samička na přítomnost jiné už nezvykne a druhou budeš muset oddělit. To bych ale dělala pouze v případě, že bude menší nějak výrazně napadena a bude mít ošklivá zranění. Nějaké otáčení na záda a "neškodné" bitky jsou v pořádku.