Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krmit zakalenou?

ahoj,
potreboval bych se zeptat jestli krmit ci nekrmit mou malou uzovku cervenou kdyz pred dvema dny byla zakalena a kazdym dnem ocekavam zé by se mela svlect. (ale nejak se ji do toho nechce).
hadik je to maly, tak 40 cisel dlouhy. doted pekne zral i se svlekal.
jde mi o to ze to tak blbe vyslo a dlouho nezrala. a uz je chuderka nervozní a hladová.
eventuelne kdyz nekrmit, tak proc(ať vím.)

díky moc za rychlé odpovědi. krmit by se melo dneska vecer.

Dík, mAra

No tak ji nech v klidu, ať se svleče. 8 dní není žádná doba. V pohodičce by vydržela i dva týdny.... Dej jí až po svelku. A v budoucnu pozor na překrmování!;-)
Taky by bylo lepší kdyby si jí jednou dala např. za 5 dní, pak za týden..... Prostě to střídat.

Ps: Tvořit věty a pak si to po sobě přečíst není na škodu.;-)

ikdyž jeto prcek tak 10-14 dní vůbec nevadí.sam mam nedobrou skušenost s malejma gutkama že když se krmí při svleku /do boxu nasypu holata a postupně vyndávám hady co si uloví do samostatných krabiček aby se neprali -většinou se jich několik snaží ulovit jedno hole i když jim na 5 hadů dam 10 holat/tak si bez uzardění krásně modrooká gutka vzala hole apotom nebyla schopná přestu bouli stáhnout svlečku musel jsem ji svléknout ručně. nervozní je ze svleku protože stále špatně vidí!

to zavisi i na konkretnim hadovi...ja mam koralovky-kluk kdyz se ma svlekat tak nezere, holce to nedela problemy...ale kdyz se nenazere, tak to neni zadna tragedie, i to mlade v pohode 14dni vydrzi, akorat se asi bude hladove plazit po terariu...:-)