Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemoc

Zdravim,potřeboval bych poradit.Když sem dneska večer přišel domu, muj chameleon (rok a pul stara samice)ležel na dne terarka a nejevil znamky života,když sem ho vyndal tak se začal trochu hýbat,ale jen velmi nepatrne,otevře jen jedno oko a z analu mu kouka zbytek nedokončene potřeby.Nevim co mam delat a jak mu pomoci.chovam ho v terariu 90x60x45,krmim převažne cvrčky,rosim každý den.Poslední dobou sem si všiml že stale chodi do jednoho rohu hrabat substrat až na dno teraria,ale nevim zda to ma nakou spojitost.Prosim o jakou koli radu nebo pomoc,Dekuju

Že by problém neoplozené snušky - zadržených vajec?! Pokud ano, vejce musí okamžitě ven = doktor.
Jestli hrabe v rohu terárii mohlo by jít opravdu o to. Pokud máš v teráriu dost substrátu mněla by tvořit jakousi ,,noru´´. Nám když to začnou dělat samice tak putují do 5 litrové láhve s vermikulitem a tam se vklidu vykladou.....

Když si chceš pořídit chameleona tak je lepší pořídit si samce. Nechápu proč většina lidí tíhne k holkám když u chamů to bývá tak že kluk je ochotnější se nechat sem tam potahat a odppadají s ním problémy tohoto tipu.

no dostal sem ji jako darek a v prodejne bylo řečeno že to je samec...no a myslíš že to by moh bejt duvod že ted jen laží,skoro se nehýba a už ani neotevře oči?co sem ji ted naposledy kontroloval tak mam pocit jako by sejí ty oči propadaly...

Pokud můžeš tak běž k veterináři,sám ji asi nepomůžeš. Mám samce právě proto že jsem měla strach že bych samičce nemusela připravit ideální podmínky na kladení vajec. Na netu máš plno zdrojů kde se o chamících dozvíš hodně. Ale teď myslím že už zbývá ten veterinář