Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta hnědá

Dobrý den,
uvažuji o pořízení hada, můj muž má možnost koupit mládě krajty hnědé, nemohu však o ní nic najít. Potřebovala bych alespoň základní informace: jaké dorůstá délky, celková vhodnost pro chov (např. kousavost), jakou stravu v dospělosti vyžaduje apod.
Předem děkuji za radu.
Gabriela Schonova

Krajtu hnědou:?: Co takhle krajtu tmavou, královskou nebo písmenkovou. Nebude to tím, že krajta hnědá je nesmysl. Nejsem teda žádný odborník a už vůbec ne přes krajty, ale myslím, že se o ní nedá nic najít, protože je to opravdu nesmyslný český překlad. Zkus latinský název a pak se bude určitě hledat mnohem líp.

Tak jsem různě po encyklopediích našla tyto informace.Dorůstá se 2-3 metrů,potrava bezobratlí a potkani,je to had s noční aktivitou (ve dne potřebuje úkryt),je většinou nekousavý.Teplota pod žárovkou kolem 32 stupňů,mimo žárovku kolem 26 stupňů.
Tak snad tyto informace nejsou nesmysl :-)

To Peťo:
jsou to dva druhy i když dříve tomu tak nebylo

To Madmike:
za prvé je potřeba říct, že ta Hoserova revize nebyla akceptována, s výjimkou pár druhů, jako je Morelia (spilota) harrisoni, jižní forma Leiopython albertisi (Leiopython hoserae) atd., zatím to jsou stále liasisky
časový odstup a spousta dalších studijí, ale ukázale ukázala, že Hoser měl ve spoustě věcí pravdu.........
současná taxonomie komplexu mackloti vypadá takto:
Liasis fuscus - sever Austrálie, Papua-Nová Guinea
Liasis mackloti - endemit Malých Sund (Timor, Semau, Roti)
Liasis (mackloti) savuensis - endemit ostrova Sawu
Liasis (mackloti) dunni - endemit ostrova Wetar

tento stav, ale pravděpodobně nebude trvat dlouho (i když - na revizi kobercovek se čeká skoro deset let), v nedávné době skupina vědců zkoumala mitDNA jedinců ze všech známých areálů výskytu tohoto komplexu - výsledky této studie, jsou velmi, velmi zajímavé a překvapivé:-D