Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta zakrslá-Botrochilus boa

Ahoj,nevíte,kde by se dali sehnat nějaké informace o této krajtě ?
Nikde jsem nic nenašel.
Myslím,že tady z poradny je má akorát anakonda ? . Takže asi moc běžná nebude,že ?
Jaká aspon přibližně je její cena ?
Změna předmětu, původně: Ktajta zakrslá-Botrochilus Boa (carlos)

Něco málo o podmínkách chovu: pro jednoho adultního jedince terárium ca 120x50x50cm, velká nádrž na vodu ( kde se může koupat ).Dále klasicky úkryt, vyšší vrstva substrátu aby se mohli zahrabat, teploty přes den 29-31 stupňů, pod zdrojem kolem 35 stupňů. Vlhkost v teráriu 70-85%, vlhkost je pro tento druh velmi důležitá, v sušším prostředí mohou nastat problémy se svlekem.Co se týče krmení tak klasicky hlodavci.Snad ti to pomohlo :-), o cenách už psali jiní.

V podstatě s tebou musím souhlasit, ale jak už název napovídá, je to malý i když hodně akční druh. Pro samce a menší samice stačí v pohodě terko 100*40*40, samozřejmě rozptyl ve velikosti je značný - mám dospělou pětiletou samici velkou cca 130cm, ale také jsem viděl samici dlouhou 150-160cm, silnou jak mužská paže - rostou docela pomalu. Jednotlivý chov lze doporučit i kvůli možnému kanibalismu. Velká miska je opravdu důležitá, koupou se velmi rádi, také se do vody vyprazdňují a páří se v ní. Pokud ji mají k dispozici, tak se svlekem nejsou problémy i když je většinou svlečka potrhaná, tak se svlíkají beze zbytků.