Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teplota v teráriu

Dobrý den,měla jsem nemocnou želvu pardálí,měla náběh na zápal plic,je veliká,váží 1,40 kg,dostala antibiotika,chtěla jsem se zeptat na teploty u pardálek v terárku.Mám žárovku uprostřed,pod ní 32,na stranách 28 a v rohu 24,stačí to?A u mláďat pardálek mám uprostřed skoro 30 a na stranách 27.Nerada bych aby mi nastydli,děkuji za radu.

Je mi líto, ale na tu otázku ohledně vitamínu AD3 ti poradit nemůžu. Já mam UV výbojku, tak tohle neřešim... Jinak s těma hoblinama myslim, že je to v pohodě. Já mam na polovině ž. stolu lignocel - stále vlhký, želvík na něm spí a taky se nezahrabává. Dehydrovaný není. To můžeš poznat asi nejlíp podle toho, že plastron není "suchý" takový zkrabatělý a nemá vystouplé spojovací čárky mezi štítky. Jinak se klidně taky můžeš ptát u KHora na poradně, tam dostaneš odpověď asi dřív a možná i od více lidí. ;-)

Pan Khor píše na svých stránkách,že je lepší přidat waty a zkrátit čas svícení.Já dala do terárka 75 watů,zdálo se mi tam pořád málo tepla,ale přímo pod žárovkou má skoro 50,není to moc?V rohu a okolí je max. těch 26.Mám veliké terárium 120-80-50,při 60watové žárovce je v oklí tak 21,22 stupňů,to se mi zdá málo.A jak dlouho mám svítit velké pardálce?A malinkým je nutno svítit déle?Ty mají malé terárko,tam stačí 40 watů.Děkuji za radu

Při větším terárku bych nepoužila reflektorovou žárovku (nevím jestli ji máte,ale podle těch rozdílů v teplotách asi ano) a použila obyčejnou,která teplo rozptyluje do širšího spektra,na rozdíl od reflektorky.
Jak Khor píše,raději svítit 3-4hod.denně silněji (35-40st.pod žárovkou) než celý den na třeba 30st. Želva musí mít možnost se nahřát,aby správně fungoval metabolismus. Ideální je dosáhnout toho,aby měla k dispozici jak vyhřívací místo,tak "chládek",to by při tak velkém terku neměl být problém, spíš to chce experimentovat s žárovkama, jsou v tom opravdu obrovské rozdíly.Já bych svítila stejně jak malým,tak velkým.Akorát těm malým by ta teplota k těm 40st.opravdu měla dosahovat určitě.;-)