Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želvy vodní + rybka?

Dobrý den,
vlastním 2 vodní želvy (2 samičky želvy nádherné). Již jsou odrostlejší. Mají tak 8 let. Chtěl bych jim koupit do akvárka nějakou pěknou rybičku akvarijní. Někde jsem se dočetl,že by to mělo být v pořádku. Máte někdo s tím nějaké zkušenosti? Případně jakou rybku byste dopuručili nebo kde bych se mohl dočíst nějaké info? díky za odpověď.

Já jsem měla želvu nádhernou a ta byla dost velký dravec. Zezačátku, do věku asi tak 2 let, žila s rybkama v pohodě, pak jednoho krasného dne jsme želvu našli, jak pojídá rozpůlenou mečovku. Taky nám jednou na silvestra sežrala 30-ti cm úhoře, toho byla strašná škoda. Jediná ryba, co s ní vydržela, byla parmička, byla docela dost rychlá a nenechala se jen tak sežrat, i když se želva snažila. A pak samozřejmě ancitrus, toho si nevšímala vůbec.

jejda to fakt nedělej...když jsem byla malá,tak mi naši pořídili rybičky a zanedlouho želvičky nádherné....ze začátku to bylo v klidu...ale potom mi začali rybičky ubývat a jedíný kdo přežil byli dva anticitrusové a to jen díky tomu,že se měli kam schovat,jinak by je ty potvory asi sežraly:-D

Jednou jsem dal k želvám mečovku, původně to mělo bejt jako jen takovej zákusek, ale na moje velký překvapení, želvy i přes svoji velkou dravost rybku nechaly celkem v klidu plavat, postupem času si na ni i nějak zvykly..A asi tak za po dvou rokách společného žití, koukám do akvaria a jen tak vidím jak rybka plave kolem tlamy 10letý želvy a želva skrátka neodolala a prostě se do ní zapustila, snažil jsme se ještě něco udělat, ale už to nemělo význam:)..Takže mít rybičky se želvama nebude asi moc dobrý rozhodnutí:)..ALe kdyby bylo dostatečně velky akvárium, tak možná vydrží dýl.....:))

Ahoj pokud chceš rybky mít jako doplněk stravy,tak je to super.Já jim dávám neonky,blekmoly a jiné
drobnější rybky.Mám dvě želvy mapové,od té doby se tak nenudí a mají stále co dělat.Ale nepočítej s tím,že ti tam vydrží nějak moc dlouho.Želva je dravec a je to pro ni přirozené lovit.Určitě ji tím uděláš radost.:-):-)