Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem osvícení terária pro chameleona

Ahoj, mám už pořízené terárko a budu si kupovat menšího chameleona jemenského. Terárko je 80x60x40 (vxdxš)... a budu pořizovat osvětlení ještě, tak bych se chtěla zeptat jaké žárovky do něj.. na vyhřátí stačí normální bodovka a na UVB jakou?:-/ taky mě trápí, že nevím jak je umístím (objímka a tak) koupím si totiž jen žárovku že...a já jsem uplny antitalent na takove technicke veci... co mam jeste k tem zarovkam poridit abych je mohla zavesit?? prosim o radu děkuji moc:-) divala jsem se do predchozich dotazu, ale nevyznam se kolik watů

Zdravím. Mám pro chameleona terárium stejných rozměrů. Jako zdroj UVB používám Reptiglo 5.0 26W. Je to kompakt, takže je v obyčejné objímce. Manžel mi na ni vyrobil takový kryt z plechu a je přilepená vepředu nahoře, a to vodorovně. Zvíře musí být u takového zdroje blízko, ale tím, že má 26W zároveň hřeje, takže se chamík pod ní často vyhřívá.
Na vyhřívání používám bodovku 40W, přes léto stačí bohatě 25W. Tu mám klasicky v květináči s objímkou.