Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nebezpečné zvíře

Ahoj všem.

Nevím, zda to už víte, abych nenosil dříví do lesa :-) , ale počátkem roku 2009 (tedy přesně od 15.12. 2008) je rod Boa vyňatý z NEBEZPEČNÝCH ZVÍŘAT. Zůstávají tam pouze krokodýli a jedovatí hadi. Informace pochází z Krajské veterinární správy pro Jihočeský kraj.

Jenom dodám, že dotyčná vyhláška o druzích vyžadujících zvláštní péči hovoří o trvalém nezaměnitelném označení jedovatých plazů (ne jen hadů!) nejpozději do dosažení 30 cm (a krokouši 18+) . Obecně, jak jsem to pročítal, nikde není nic řečeno o povinnosti dělat to čipováním.

Spíš by mě zajímalo, jak lze definovat jedovatého plaza. Helodermy jsou jasné, ale co heterodoni a všechny bojgy ve starším slova smyslu?

A například takového komoďáka (kdybych na něj měl :-) ), bych si teď mohl doma chovat úplně bez "dozoru" a chodit si s ním třeba na vycházky na vodítku ven.