Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemocná kudlanka (?)

Mám problém s kudlankou (Sphodromantis gastrica), čtyři dny jsem byla u rodičů a o kudlu se mi starala spolubydlící. Když jsem přijela, hned jsem jí hodila cvrčky, ale ona je neumí chytit (normálně vždycky byla schopná sežrat i čtyři pět bez problémů). Neudrží se na větvičce a padá, chvilema se divně třepe. Taky už asi měsíc čekám, že se svleče a nic (většinou jsem vždy poznala, že se bude svlékat), druhá kudlanka je už o dva svleky napřed. Pokud je to blbost, tak se omlouvám, ale zároveň prosím o radu, aby jsem se aspoň trochu uklidnila :-)

No, tak nic, ona se dneska v noci svlékla, potřebovala jenom trochu vody a klid (a já jí tam debil hodila žrádlo).. Snad jí to neublíží. Jinak sem taky myslela, že je tak v pátým/šestým svleku (podle toho, jak starou jsem si ji kupovala a kolikrát se svlékla) a dneska už má křídla, takže asi miminka mít nebudu bo tohle je samečeka a samička ještě křídla nemá :-D Omlouvám se za ubytečný dotaz a přeji hezký den :-)

Neházejte flintu do žita, gastriky jsou relativně dlouhověké, samec i vy se v pohodě dočkáte. Měsíční pauza před posledním svlekem je ještě v normě, trvá to někdy hodně dlouho. Jinak že je před posledním svlekem krásně poznáte podle základů křídel, je na nich dobře vidět žilkování a hlavně jsou jakoby volná. A blížící se svlek je hezky poznat, jak se základy křídel nalévají. Těsně před svlekem jsou úplně tlusté, jak je v nich složené celé křídlo. Jinak až se vám svlékne samice, nic neuspěchejte, dejte jí klidně měsíc čas před pářením, dříve k sobě samce většinou nepustí.