Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osmák degu

Ahoj, chci se zeptat na pár věcí ohledně OSMÁKA DEGU :
1) Jak má být přibližně velká klec
2) Čim ho krmit
3) Domeček: ANO/NE (a jetsli ANO ,tak jak má být přibližně velký)
4) Nechávat proběhnout(DOUFÁM ŽE ANO) :-):-)

předem děkuji všem osmákocům za jejich odpovědi :-D:-D:-D

loading...

jsou to moc hezké stránky...děkuju ! Všechno jsem tam našel...tedy kromě toho,jestli je vhodné ho pouštět po bytě. Kamarádovi utekl. Prý jsou to pěkní prevíti,shcovají se někam tam a už nevylezou. Po čase mu tam někde zemřel. Proto nevím,ještli je to vhodné

Ahoj, tak s tímto tvorečkem mám docela zkušenosti...:-D V bytě ho pouštím nejčastěji v předsíni, kde jsou zavřené dveře a nemá kam zahnout, ani co poničit...občas ještě v pokoji, oblíbil si roh mezi topením, stolem a šuplíky a to už je problém ho od tam dostat...je pravda, že se snaží procpat do každé skulinky, takže bych doporučovala ty nejtěsnější zadělat...aspoň po dobu, co bude volně běhat (taková obývací stěna může být docela problém). A jakmile je venku, je těžké ho dostat zpět do klece...Myslím, že ta předsíň je opravdu nejlepší...

Ve zverimexu se prodává krmivo přímo pro osmáky,můžeš doplnit nějakým pamlskem (1x týdně tvrdý chléb,ovoce,zelenina,v létě pampelišky,jetel).Nezapomeň na koupací písek a větve na šplhání a okusování,protože jim přerůstají zoubky.Dá se koupit přímo i kámen na okusování.Domeček není moc dobrý nápad,jelikož rozkoušou na co příjdou.Dobrý je dostatek sena kam se chodí zahrabat.Osmáci mají rádi kolotoč,ale jen kovový.Jestli budeš potřebovat nějakou radu,tak mi písni do pošty.Osmáky chovám několik let.